gr. 15, 2022
351 Wyświetleń
0 0

Piękna gra i spektakularne zwycięstwo

Napisany przez

Wielki sukces sekcji brydża sportowego MDK! W środę (14.12.) zakończył się II Turniej z Cyklu GRAND PRIX Młodzieży Szkolnej. Wygrali nasi reprezentanci, daleko w tyle zostawiając silną konkurencję – Patryk Szostok i Krzysztof Deberny, uczniowie II klasy w I LO. Na tym nie koniec. Siódme miejsce zajęła para mieszana – Aleksandra Ciaciek i Karol Blatkiewicz.

Co ciekawe, cała genialna czwórka uczy się w tej samej klasie II. Trenują w MDK pod kierunkiem Rolanda Lippika. Mają również zajęcia w szkole. Drugim trenerem naszych mistrzów jest Sławomir Zimniak, nauczyciel informatyki w I LO.

Nagrody wręczał sam Patryk Patreuha, który w brydża zaczynał grać w MDK, pod kierunkiem Rolanda Lippika. Miał wtedy 9 lat. Podobnie jak jego brat – Jakub. Obecnie obaj są absolutnymi mistrzami. To jedni z najlepszych na świecie zawodników młodego pokolenia. Tworzą ekstraklasową drużynę Polski. Reprezentują nasz kraj na zawodach rangi międzynarodowej.

Jak widać, na naszych oczach wyrasta kolejne mistrzowskie pokolenie.

GRAND PRIX we Wrocławiu było największym – co najmniej od 10 lat – turniejem brydża sportowego. Wystartowało aż 36 par. Najmłodsi uczestnicy to uczniowie klas drugich szkół podstawowych, najstarsi w maju zdawać będą egzamin dojrzałości. Treningi brydża – logika, strategia, liczenie – na pewno bardzo im pomogą.
Organizatorem turnieju był Dolnośląski Związek Brydża Sportowego we Wrocławiu.
Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish