gru 15, 2022
784 Wyświetleń
0 0

Świąteczne śpiewy anielskie

Napisany przez
II Powiatowy Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno – Noworocznych uważamy za fantastyczny! Przegląd odbył się w Teatrze Starym (14.12.). Wykonawców podzielono na kilka kategorii: klasy 4-6 i 7-8 szkół podstawowych, szkoły ponadpodstawowe oraz placówki oświatowe i ośrodki kultury. Do finałowego występu dopuszczono najlepszych, wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Więcej zdjęć TUTAJ.

Jurorzy oceniali m.in. dobór repertuaru odpowiedni do wieku, sztukę interpretacji, ogólny wyraz artystyczny, dykcję. Można było śpiewać w dowolnym języku. Dlatego nie zabrakło najpiękniejszych polskich, tradycyjnych kolęd i amerykańskich szlagierów świątecznych.Wykonawcom przysłuchiwali się: Katarzyna Zięba – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym, Natalia Sikorzyńska – wokalistka, aktorka i trenerka wokalna oraz Szymon Kut – multiinstrumentalista i kompozytor. Posłuchali, naradzili się i wydali werdykt.
W kategorii klasy 4-6: trzecie miejsce zajął zespół „Gwiazdki” reprezentujący podstawówkę w Gromadce, miejsce drugie zajęła uczennica SP nr 4 – Katarzyna Eliaszewicz. Przyznano dwie pierwsze nagrody dla Hani Kowal z Oxpressu i Pauliny Nitarskiej z SP w Wykrotach.
W kategorii klasy 7-8: pierwsze miejsce zajął zespół „Akord”, a wyróżnienie przyznano Mai Starczewskiej z SP nr 2.
Trzecie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła Martyna Rudzik z Zespołu Szkół Budowlanych, miejsce drugie – Agata Szewczyk z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych, pierwsze – Wiktoria Eliszewicz z I LO.

Oprócz szkół, w konkursie uczestniczyli reprezentanci ośrodków kultury i placówek oświatowych. Wygrały niezawodne INIEMAMOCNE z MDK!

Swoimi wokalnymi możliwościami pochwalił się chór I LO oraz piosenkarze i instrumentaliści Powiatowego Zespołu Muzycznego, który prowadzi Aleksandra Sozańska- Kut.
Patronat nad konkursem – który zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr przy współpracy z MDK – objął Tomasz Gabrysiak Starosta Bolesławiecki.
Tagi artykułu:
Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish