st. 9, 2023
219 Wyświetleń
0 0

Inauguracja „Klubu Włóczykija”

Napisany przez

Coraz większe zainteresowanie aktywnym spędzaniem wolnego czasu i turystyką to impuls do utworzenia w naszej bibliotece nowego cyklu spotkań o nazwie „Klub Włóczykija”. Spotkania te mają na celu zachęcenie do ruszenia się z domu i korzystania z szerokiej oferty wycieczek. Z kim jeździć, gdzie i co można zobaczyć na takich jednodniowych wyprawach? O tym będziemy opowiadać podczas kolejnych spotkań, a ich prelegentem będzie przewodnik sudecki, Mariusz Oliwa – Prezes PTSM Oddział Bolesławiec. Na inauguracji Klubu Włóczykija spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: po co i dlaczego chodzimy? Mamy nadzieję, że odpowiedzi zachęcą do aktywnych wędrówek.
Zapraszamy w czwartek, 12 stycznia 2023 r. o godzinie 17:00 do siedziby biblioteki.

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
news
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish