sty 10, 2023
594 Wyświetleń
0 0

Zacznij nowy rok z Francuskimi klimatami

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie zatytułowane Francuski kalendarz 13 stycznia 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Le calendrier français –  le vendredi 13 janvier 2023 à 17 heures

I to już! Mamy 2023 rok! Czy francuski kalendarz różni się od polskiego?! Kiedy Francuzi mają długie weekendy?! Czy obchodzą Dzień Kobiet, Dzień Dziecka i inne popularne u nas święta?! Udamy się w ciekawą podróż przez 365 dni francuskiego kalendarza.

Początek roku, to również czas noworocznych postanowień i planów, myślenia o tym, co chcielibyśmy zmienić, spróbujemy na to wszystko spojrzeć z humorem i dużą dawką optymizmu.

Zapraszamy miłośników kultury francuskiej i języka francuskiego, ciekawych świata i ludzi, wszystkich mających ochotę wspólnie spędzić czas.

Będzie też muzycznie i książkowo!

Masz ochotę miło spędzić czas, przyjdź na nasze francuskie spotkanie.

Czekamy na Was! On espère vous voir !

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish