lut 6, 2023
448 Wyświetleń
0 0

Szkiełko do szkiełka, papierek do papierka…

Napisany przez

Mozaika, to jedna z najtrudniejszych technik artystycznych, wymagająca cierpliwości, wyjątkowego skupienia i pomysłowości. A tak o swoich podopiecznych i ich dziełach mówi Katarzyna Sas, która prowadzi pracownię plastyczną:

– Nareszcie! Nadeszła ta chwila, że możemy pokazać światu skończone papierowe mozaiki! Mozaika. Niektórzy na dźwięk tego słowa dostają dreszczy, inni wesolutko zatapiają się w trans mozolnego wycinania i przyklejania maleńkich kawałeczków czy to szkła, czy papieru, czy ceramiki. Ja należę do tej drugiej grupy. Dlatego też od czasu do czasu katuję moich podopiecznych, proponując tę cudowną technikę. Jak zareagowała grupa dorosłych z Pracowni 16? Na początku sceptycznie. Ale z czasem w trakcie pracy, widząc pierwsze efekty, rozsmakowali się na dobre. No dobra… może nie wszyscy. W każdym razie tematem tych papierowych mozaik był detal architektoniczny, dowolnie zinterpretowany. Pojawiły się więc wejścia, okna, bramy, klatki schodowe, płaskorzeźby. Wszystko „malowane” dartym lub wycinanym papierem gazetowym. Zabawa przednia. A efekty? Dla mnie – CUD, MIÓD, MALINA! Dodam, że grupę „Warsztaty artystyczne dla dorosłych” tworzą – 18 wspaniałych kobiet i jeden rodzynek – Mieczysław.

W Młodzieżowym Domu Kultury na cotygodniowych zajęciach spotykamy się dopiero drugi rok. No i papierowa mozaika to nie jest Ich ostatnie słowo.
Więcej zdjęć TUTAJ.

Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish