mar 6, 2023
621 Wyświetleń
3 0

Bolesławiec: jak znaleźć pracę w dobie pandemii i jakie branże są najbardziej perspektywiczne?

Napisany przez

Choć o pandemii COVID-19 mówi się obecnie mniej niż rok temu, to warto pamiętać, że wirus wcale nie został pokonany. Zarówno osoby indywidualne, jak i firmy muszą po prostu przystosować się do życia z nim i wynikających z tego faktu zagrożeń. Pandemia wpłynęła na rynek pracy w całej Polsce, nie omijając również Bolesławca. Jak skutecznie znaleźć tutaj pracę i kto ma największe szanse na zatrudnienie? Co jest twoim autem jako pracownika w czasie stałego zagrożenia epidemiologicznego?

Jak wygląda rynek pracy w Bolesławcu?

Bolesławiec jest miastem niewielkim, ale o dużych perspektywach. Spora odległość od ważniejszych okolicznych miast – Jeleniej Góry (54 km), Legnicy (56 km), Lubina (76 km) czy Wałbrzycha (108 km) sprawia, że to tutaj właśnie koncentruje się biznes.

W trakcie pandemii bezrobocie wzrosło i sięga niemal 4%. To sporo wobec ogólnopolskiego wskaźnika na poziomie 2,9%, ale jednocześnie mniej niż w całym województwie dolnośląskim, gdzie wskaźnik zbliża się do 4,5%.

Jakie branże w Bolesławcu prowadzą rekrutację?

W samym Urzędzie Pracy w Bolesławcu dostępnych jest ponad 350 ofert pracy. Na portalach z ogłoszeniami jest ich znacznie więcej. Szczególnie poszukiwani są specjaliści: ceramicy przemysłowi i spawacze. Pracy nie zabraknie także dla kierowców (zwłaszcza autobusów i samochodów ciężarowych), a także dla nauczycieli, pedagogów i psychologów.

W Bolesławcu zatrudniają firmy budowlane i remontowe, restauracje i kawiarnie, ośrodki medyczne i rehabilitacyjne, szkoły, przedszkola i żłobki, biura rachunkowe i kadrowe, firmy logistyczne, a także sklepy i markety. Ofert jest naprawdę sporo i warto rozglądać się za tymi najciekawszymi.

Jak skutecznie szukać pracy?

Aby znaleźć dobrze płatną i ciekawą pracę, trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Urząd Pracy to dobry kierunek, podobnie jak agencje zajmujące się rekrutowaniem pracowników na potrzeby firm. Największą szansę na wysokie zarobki dają jednak ogłoszenia znalezione w Internecie, na portalach zajmujących się pośrednictwem między firmami oferującymi zatrudnienie a osobami poszukującymi pracy.

Dziesiątki ofert pracy w Bolesławcu i okolicy znajdziesz na portalu GoWork. Skorzystaj z wyszukiwarki i dostosuj kryteria do własnych wymagań i możliwości. Jeśli dojazdy nie są problemem, możesz również zwiększyć swoje szanse, rozszerzając interesujący cię obszar.

Wykorzystuj nadarzające się okazje – jeśli szukasz pracy, podpytaj wśród znajomych – może się okazać, że trafisz na pracodawcę, który nie zdążył jeszcze zamieścić ogłoszenia. Jeśli dobrze wypadniesz na rozmowie kwalifikacyjnej, nie będziesz więc miał konkurencji.

Uważaj na oferty zamieszczane w mediach społecznościowych. Publikujący je użytkownicy są niejednokrotnie anonimowi, a to stwarza okazję do oszustw i nadużyć. Lepiej wybierz portal z ogłoszeniami o pracę, na którym możesz dodatkowo zweryfikować warunki pracy w danej firmie, czytając opinie o niej, wystawiane przez osoby zatrudnione w niej obecnie i w przeszłości.

Poszukiwania pracy a pandemia – co warto wiedzieć?

COVID-19 zostanie z nami na dłużej – być może w odwrocie, jak obecnie, a być może zaskoczy nas niemiło kolejną, bardziej agresywną mutacją. W dobie niepewności i stałego zagrożenia pandemią większe szanse na zatrudnienie ma pracownik, który potrafi efektywnie działać także pod obostrzeniami.

Pracodawcy chętniej zatrudniają osoby mogące część lub całość obowiązków wykonywać zdalnie, z własnego domu. Jeśli natomiast charakter stanowiska wymaga obecności w firmie, preferowane są osoby, które przyjęły wszystkie dawki szczepionki oraz nie mają problemu z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish