mar 6, 2023
1043 Wyświetleń
4 0

Vanessa Paradis – urodzona pod szczęśliwą gwiazdą

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie zatytułowane Vanessa Paradis – urodzona pod szczęśliwą gwiazdą   10 marca 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Vanessa Paradis – née sous une bonne étoile –  le vendredi 10 mars  2023 à 17 heures

To spotkanie już dawno powinno mieć miejsce! W 2022 roku gwiazda francuskiej piosenki i filmu świętowała swoje 50. urodziny, to wspaniała okazja, żeby poświęcić jej francuskie popołudnie. W Polsce najbardziej znana jest z piosenki „Joe le taxi” i z roli Juliette w komedii romantycznej „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie (L’arnacoeur).

Czas odkryć sekrety ikony francuskiej piosenki i przybliżyć jej karierę, a przede wszystkim niezwykłą osobowość tej filigranowej kobiety.

Obiecujemy, że będzie to ciekawy i wyjątkowy odcinek naszych francuskich rendez-vous, nawet dla tych, którzy o Vanessie nigdy nie słyszeli.

Zapraszamy miłośników kultury francuskiej i języka francuskiego, ciekawych świata i ludzi, wszystkich mających ochotę wspólnie spędzić czas.

Masz ochotę miło spędzić czas, przyjdź na nasze francuskie spotkanie.

Czekamy na Was! On espère vous voir !

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish