mar 15, 2023
693 Wyświetleń
0 0

Jeden wieczór – dwie premiery

Napisany przez

Pracownia FormaT szykuje nie lada gratkę dla wielbicieli teatru pełnego eksperymentów w warstwie formy, niejednoznaczności w tekście, improwizacji, ważnych pytań i miejsc na własne – czyli widzów – odpowiedzi i przemyślenia.

Do Teatru Starego zapraszamy 26 marca, na dwa premierowe spektakle: „Na kolonii życie płynie” w wykonaniu Teatru Z Jednej Gliny oraz „Podwórko” od grupy Re/Aktor. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny. Prosimy o punktualne przybycie. Wejście do teatru od strony Urzędu Gminy.

Inspiracją do powstania przedstawienia „Na kolonii życie płynie” był dramat Artura Pałygi pt. „Zakazane dzieci”. Wywołał on dyskusję wśród młodych aktorów. Dlatego pozwolili sobie przekazać własne emocje, historie i spostrzeżenia po to, żeby wywołać wśród widzów dyskusję o sposobie widzenia fizycznych i emocjonalnych potrzeb innych/obcych ludzi. Czy OBCY w ogóle nas obchodzą, czy martwimy się ich losem tylko na pokaz, bo tak wypada? Kto we współczesnym świecie, zwanym ekumenicznie „globalną wioską” wciąż jest OBCYM? To propozycja Teatru z Jednej Gliny.

Autorski spektakl Re/Aktora pt. „Podwórko”, to rzecz o odwiecznym konflikcie pokoleń. Kto z nas takiego konfliktu nie przeżył, albo przynajmniej był jego świadkiem? Jak świat światem, młodość drze koty z dorosłością. Jedni i drudzy wytykają sobie błędy, wystawiają rachunki krzywd. Scenariusz sztuki powstawał na bazie własnych przemyśleń i doświadczeń młodych aktorów. Większość scen i dialogów, to samo życie. Ktoś kiedyś już TO powiedział i TAK się zachował. Gdzie jest most, wąska kładka chociaż, która połączy młodych i dorosłych?
Oba spektakle wyreżyserowała Aneta Ćwieluch.

Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish