mar 24, 2023
472 Wyświetleń
3 0

Miłość lepsza od królewskiego tronu

Napisany przez
Nasze KREATORKI dały popis aktorskiego kunsztu! Przy pełnej widowni Teatru Starego rozegrał się dramat komiczny „O STRASZLIWYM SMOKU, PRZEŚLICZNEJ KRÓLEWNIE, DZIELNYM SZEWCZYKU i KRÓLU GWOŹDZIKU”. O przygotowanie dzieci, przepiękne stroje i scenografię zadbała Renata Dorosz. Przedstawienie, to adaptacja utworu Marii Kownackiej, czyli klasyka dziecięcej literatury. Więcej zdjęć TUTAJ.

Smok porwał królewnę, a we wszystko zamieszana była wiedźma z dwoma kotami. Ostatecznie – po daremnych poszukiwaniach wszczętych przez dworską służbę i strachliwych rycerzy – na ratunek ruszył szewc uzbrojony w szydło i dratwę. Pokonał smoka i królewnę zaprowadził do ojca. W przeciwieństwie do rycerzy, żenić się nie chciał, tronem pogardził. Zelowanie butów to jego powołanie. Królewnie udało się go jednak namówić na ślub. Oboje postanowili, że wolą ruszyć w świat. Wzgardzili luksusami gwarantowanymi przez bogatego tatę.

KREATORKI, to dwie grupy z zajęciami teatralno – plastycznymi dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zajęcia prowadzi Renata Dorosz. Kto nie zdążył na przedstawienie (18.03.), będzie jeszcze miał szansę. Druga grupa KREATOREK zaprasza na przedstawienie w najbliższą sobotę (25.03.), o godz. 17.00. Wstęp wolny. Wejście do teatru od strony urzędu gminy.
Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish