maj 15, 2023
543 Wyświetleń
0 0

Czym są zewnętrzne regały magazynowe?

Napisany przez
Nie wszystkie towary wymagają składowania wewnątrz zamkniętej hali magazynowej. Niektóre ich rodzaje nie są podatne na warunki atmosferyczne i z powodzeniem mogą być przechowywane na zewnątrz, na przykład w tak zwanych magazynach otwartych. Tego rodzaju obiekty pozbawione są ścian czy dachów, pozostają jednak funkcjonalne za sprawą infrastruktury, do której zaliczyć można na przykład zewnętrzne regały magazynowe. W tym artykule przyjrzymy się specyfice i niezbędnym parametrom tych konstrukcji oraz omówimy najpopularniejsze ich rodzaje.

Zewnętrzne regały magazynowe jako element magazynu otwartego

Zewnętrzne regały magazynowe to obowiązkowy element wyposażenia magazynu otwartego, w którym określone ładunki mają być składowane piętrowo. Takie rozwiązanie pozwala na znaczące zwiększenie ilości miejsca do przechowywania towarów i sprytne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Składowanie na zewnątrz budynków sprzyja oszczędzaniu powierzchni w ich wnętrzu, pozwalając przyjmować na magazyn więcej towarów i lepiej wykorzystać każdy metr przestrzeni.

Aby było to możliwe do przeprowadzenia w sposób bezpieczny, przechowywane na zewnątrz ładunki powinny być odpowiednio zabezpieczone i ułożone w takim miejscu, by nie zagrażały pracownikom kierującym pojazdami lub przebywającym w pobliżu magazynu otwartego. To właśnie w tym celu stosuje się zewnętrzne regały. Umożliwiają one bezpieczne pionowe składowanie ładunków poza obiektem hali nie tylko tymczasowo, ale także przez dłuższy czas. Rozwiązanie to jest powszechnie stosowane w tych gałęziach przemysłu, w których składuje się materiały niepodatne na szkodliwy wpływ deszczu, wiatru czy zmian temperatur.

Jakie są zewnętrzne regały magazynowe?

Przeznaczenie zewnętrznych regałów magazynowych wymaga od ich producentów szczególnego uwzględnienia kwestii trwałości materiałów użytych do ich wykonania. Do wytwarzania takich konstrukcji stosuje się więc surowce niepodatne na korozję, zmiany temperatur czy długo utrzymującą się wilgoć lub mróz. Zewnętrzne regały magazynowe muszą być także na tyle stabilne, by mogły przeciwstawić się silniejszym porywom wiatru i zapobiec zsuwaniu się ładunków podczas wietrznej pogody. Jeśli jest to konieczne, nad taką instalacją można zamontować zadaszenie.

Rodzaje regałów zewnętrznych do magazynów

Podobnie jak regały stosowane wewnątrz magazynów, także konstrukcje zewnętrzne występują w różnych postaciach. Różnice między instalacjami wynikają najczęściej z ich przeznaczenia, czyli rodzaju ładunku, jaki ma być na nich składowany. W celu magazynowania długich przedmiotów (na przykład metalowych rur) lub obiektów o nieregularnych kształtach stosuje się regały wspornikowe. Na rynku dostępne są także regały paletowe, zapewniające bezpieczne składowanie ładunkom tego rodzaju.

Poszukując dobrze wyposażonych przestrzeni przemysłowo-logistycznych dla swojego biznesu, warto zainteresować się ofertą doświadczonych i uznanych na rynku deweloperów powierzchni magazynowych, takich jak Panattoni. Więcej informacji na temat aktualnej działalności firmy i rozwijanych przez nią przedsięwzięć znajdziesz na stronie https://panattonieurope.com/pl-pl/aktualnosci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish