maj 27, 2023
650 Wyświetleń
4 0

Podróże po Francji – Bordeaux

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Wielkie miasta Francji – część pierwsza 02 czerwca 2023 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Principales villes françaises –  le vendredi 02 juin 2023 à 17 heures

Odkryjemy trzy wielkie miasta Francji, a zaczniemy od Bordeaux w Nowej Akwitanii. Miasto położone jest nad malowniczą rzeką Garonną, od Oceanu Atlantyckiego dzieli je tylko 97 km, zrobimy więc również wycieczkę do Arcachon – słynnego kąpieliska i zachwycimy się la Dune du Pilat, czyli największą wydmą w Europie.

Z czego słynie Bordeaux, oczywiście z przemysłu winiarskiego, udamy się tym tropem przez to piękne miasto.

Będzie to spotkanie o magii podroży, o odkrywaniu, bowiem gdzie indziej, wszystko jest takie same, a jednak całkowicie inne.

Jak zwykle postaramy się uczynić nasze rendez – vous z kulturą francuską ciekawym dla każdego uczestnika.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania,  popołudnie wypełnione radością z poznawania.

Czekamy na Was!

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish