cze 9, 2023
826 Wyświetleń
3 0

Koncert chóru ekumenicznego ze świątyni Wang w Perle Żeliszowa!

Napisany przez

W sobotę 10 czerwca w Perle Żeliszowa odbędzie się koncert chóru ekumenicznego ze świątyni Wang w Karpaczu. Występ rozpocznie się o godzinie 18, jednak już od godziny 12 drzwi do Perły będą otwarte, a zwiedzający będą mogli zobaczyć wystawę prac malarskich Thinloth Korwin-Szymanowskiej. Podczas  koncertu dyrygentem będzie Andrzej Gniewek, a  przy fortepianie zasiądzie Róża Wysocka.

Chór ekumeniczny z Karpacza działa od listopada 1996 roku i jest tworzony przez muzyków związanych z dwiema parafiami w Karpaczu – ewangelicko-augsburską oraz rzymskokatolicką. Chór występował już w wielu miejscach na terenie Polski, Czech, Węgier i Niemiec, w tym w Jeleniej Górze, Świdnicy, Jaworze, Cieszynie, Jabloncu, Görlitz i Kamenz.

Organizatorem koncertu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu, a patronat nad wydarzeniem objęli Wójt Gminy Bolesławiec i Fundacja „Twoje Dziedzictwo”.

Kategorie:
news
Facebook Profile photo

Cześć ! Nazywam się Dariusz Gołębiewski, jestem regionalistą z tytułami magistra historii i historii w przestrzeni publicznej. Od 2014 roku prowadzę na Facebooku stronę regionalną o nazwie ''Bolesławiec i okolice dawniej i dziś''. Poza historią, zwłaszcza tą międzywojenną i lokalną, interesuję się literaturą i polityką, trochę też architekturą, teatrem, religią i filozofią. Jestem autorem książki pt. "Kraśnik Dolny i okolice dawniej i dziś". W wolnym czasie lubię podróże, wycieczki rowerowe, długie spacery i interesujące dyskusje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish