lip 6, 2023
1835 Wyświetleń
5 0

Idziesz w czasie pracy ulicą, a na tej ulicy jakiś robotnik strzela do psa, albo maltretuje kota…

Napisany przez

Jedzie człowiek o imieniu (na przykład) Tadeusz i widzi łamanie prawa i robienie krzywdy zwierzętom. Zatrzymuje się, robi zdjęcia, powiadamia służby i media – robi aferę, żeby zapobiec i ratować co się da z przyrody, gdy głupi, nieempatyczni ludzie mają ją w dupie.

Problem w tym, że krzywdę robi się za publiczne pieniądze, na zlecenie samorządowej firmy. A samorządowe firmy i samorządowcy mają jedną cechę charakterystyczną – nie mogą się mylić. A kto im mówi, że się mylą, ten jest wróg i trzeba mu dokopać.

Człowiek o imieniu Tadeusz pracuje w firmie, która ma swoją siedzibę w jednej z gmin powiatu. Kiedy interweniuje w sprawie wycinki drzew, do jego firmy dzwoni wójt gminy. Zapewne przypadek. Wójt prosi o numer do szefa Tadeusza. Zapewne bez związku z wycinką drzew. Szef dostaje od wójta informację, że Tadeusz blokuje wycinkę drzew. Olać drzewa, blokuje budowę ścieżki rowerowej (bo mądrzy i planujący swoje koncepcje na lata do przodu samorządowcy nie znaleźli innej opcji budowy ścieżki, niż po wyrżnięciu drzew)!

Ok, człowiek o imieniu Tadeusz robił co robił w czasie pracy, ale czy wójt interweniował u jego szefa poza czasem pracy? Czy faktycznie płacicie samorządowcom za to, żeby w swoim czasie pracy dzwonili do Waszego szefa, bo zgłosiliście, że jakiś koleś opłacany z Waszych podatków łamie prawo i bezmyślnie niszczy przyrodę?

Jeśli to czytasz, wyobraź sobie, że idziesz w czasie pracy ulicą, na tej ulicy jakiś robotnik strzela do psa, albo maltretuje kota, bo mu zwierz stoi w miejscu, w którym trzeba układać chodnik. Możesz dać mu w pysk łopatą, ale dzwonisz na policję i do tych, którzy zlecili budowę chodnika. Im też w sumie można by dać w pysk łopatą, ale dzwonisz do kolejnych ludzi, którzy mogą coś zrobić.

Nagle do Twojego szefa dzwoni wójt gminy, na terenie której jesteś zatrudniony i mówi Twojemu szefowi, że utrudniasz wspaniałą, samorządową inwestycję. Czy to już zastraszanie, czy może nękanie, a może zwykłe donosicielstwo? Tyle, że robi to ktoś utrzymywany na stołku m.in. za podatki, które płaci Twój pracodawca.

Wyobraź sobie, że twój szef jest trzęsidupą i boi się samorządowców. Jak się poczujesz wracając do pracy?

Każdy z nas może być tak traktowany, dopóki rządzą nami ludzie, którzy myślą, że wolno nas tak traktować. Którym pozwalamy się tak traktować.

Jakieś refleksje?

Oparte na faktach z TEJ historii.

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Idziesz w czasie pracy ulicą, a na tej ulicy jakiś robotnik strzela do psa, albo maltretuje kota…

 • w państwie pis wszystko jest możliwe

  Prawnik 08/07/2023 10:36 Odpowiedz
 • Dajmy na to – Tadeusz – powinien od swojego pracodawcy dostać medal za wzorową obywatelską postawę. Zbyt dużo złego się dzieje, bo ludzie albo boją się reagować, albo się im nie chce.

  W. 06/07/2023 21:30 Odpowiedz
 • Moje refleksje są bardzo niecenzuralne. Bardzo lubię takich np.Tadeuszy i oby ich było coraz więcej. Dziękuję za ten artykuł.

  Beata 06/07/2023 14:46 Odpowiedz
 • … smutna historyjka… gdyby ak zdarzyło się w rzeczywistości, to należałoby dać sk**nowi łopatą w pysk!

  Krzysztof 06/07/2023 14:13 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish