lip 12, 2023
655 Wyświetleń
1 0

Nowy wybieg dla osłów oraz konkurs malarski w Zoo Görlitz

Napisany przez

Uroczyste otwarcie nowego Świata Osłów w Zoo Görlitz dla zagrożonych wyginięciem turyńskich osłów leśnych, 16 lipca 2023

W ostatnich miesiącach u osłów w Zoo Görlitz sporo się wydarzyło. Do wieloletnich długouchych mieszkańców Herberta i Camilli dołączyły dwie klacze turyńskich osłów leśnych, Tesina i Melinda. Cała czwórka mogła być naocznym świadkiem tego jak, często w zawrotnym tempie, powstaje ich nowy dom.

„W niedzielę 16 lipca 2023 r. uroczyście otworzymy nowy Ośli Świat. Z tej okazji wzywamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie malarskim na najpiękniejszy obraz osła!” – ogłasza dyrektor zoo dr Sven Hammer. Dzieci, które do godziny 14:00 oddadzą w kasie własnoręcznie namalowany obrazek osiołka, otrzymają w tym dniu bezpłatny wstęp do zoo. O godzinie 15:00, podczas otwarcia Świata Osłów, jury składające się z opiekunów zwierząt, rozlosuje nagrody wśród artystów.

Na nowym wybiegu inteligentne, długouche osły można będzie obserwować na podwyższeniu, oczywiście z możliwością karmienia zwierząt przez gości. Podwyższenie umożliwi obserwację osłów z innej perspektywy, można będzie dokładniej przyjrzeć się ich budowie ciała oraz kopytom. Gra edukacyjna przy wybiegu zaprezentuje kopyta innych mieszkańców zoo. Główną atrakcją nowego świata osłów, obok wielu udoskonaleń na zewnętrznej części wybiegu, zgodnych z dobrostanem zwierząt, jest stajnia w stylu łużyckim z muru pruskiego. Będzie ona nie tylko pełnić funkcję ochronną przed wiatrem i warunkami pogodowymi dla osłów, będzie to także miejsce, które można wynająć na małe uroczystości.

Zdjęcie: Bliskie spotkania z osłami na nowym wybiegu(www.zoo-goerlitz.de)
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish