sie 5, 2023
898 Wyświetleń
3 0

OPPENHEIMER w Forum

Napisany przez

OPPENHEIMER –  najnowszy film w reżyserii Christophera Nolana, już okrzyknięty arcydziełem i najważniejszym tytułem 2023 roku, do 14 sierpnia na ekranie kina Forum!

Nowy film Christophera Nolana to porywająca historia fizyka J. Roberta Oppenheimera, któremu przypisuje się miano ojca bomby atomowej ze względu na jego rolę w Projekcie Manhattan podczas II wojny światowej. W tytułowej roli Cillian Murphy.

Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej „Manhattan”. Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Szczegóły & bilety https://kino.boleslawiec.pl/index.php?id=3618

 

Tagi artykułu:
Kategorie:
kultura · polecamy

Komentarze do OPPENHEIMER w Forum

  • Dokumentem ten film nie jest, to dramat biograficzny.

    kinoforum 06/08/2023 07:55 Odpowiedz
  • Taki porywający, że przystanąłem. Przegadany film bez głębszego wejścia w uczucia głównego bohatera. Dla mnie dokument wzbogacony o wątki fabularne. Nie był zły, ale nastawiałem się na coś lepszego.Trzygodzinna dłużyna

    Alan 05/08/2023 19:48 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish