sie 18, 2023
889 Wyświetleń
4 0

Promocja publikacji dr Magdaleny Gazur

Napisany przez

W ramach tegorocznego Bolesławieckiego Święta Ceramiki zapraszamy na spotkanie autorskie towarzyszące promocji publikacji dr Magdaleny Gazur „Wokół stołu. Wpływ tradycyjnych technik wytwarzania na współczesne formy użytkowe”, które odbędzie się 19 sierpnia 2023 (sobota) w Sali Rajców bolesławieckiego Ratusza o godz. 17.30. Spotkanie poprowadzi dr Barbara Banaś z Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Magdalena Gazur jest artystką związaną z Bolesławcem od 2009 r. Obecnie pełni funkcję głównego projektanta zakładu Manufaktura w Bolesławcu Smoleński & Zwierz Sp. j. Sp. k., z którym związała się zawodowo w 2011 r.

Bazując na lokalnych tradycjach ceramicznych, odważnie łączy je z nowoczesnymi trendami. Jest autorką rozpoznawalnych kolekcji bolesławieckiej Manufaktury: Kolorlove, Blue Line – Tradition, Modern, Wedding, Water Line, Lata 60-te, Flower Line – Roses oraz Forest Line. M. Gazur projektuje również w szkle. Dla Huty Szkła Kryształowego “Julia” z Piechowic zaprojektowała kolekcję HopOnTop, będącą kolejnym przedsięwzięciem zrealizowanym w kooperacji z hutą, po entuzjastycznie przyjętym projekcie Polski Stół, którego M. Gazur była inicjatorką i współautorką. Artystka jest również pracownikiem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie wykłada graficzne techniki prezentacji i zarządzanie produktem (Katedra Działań Interdyscyplinarnych w Ceramice i Szkle).
Spotkanie, zorganizowane przez bolesławieckie Muzeum Ceramiki, będzie niepowtarzalną okazją do zdobycia książki oraz autografu autorki.

Publikacja Magdaleny Gazur jest rozprawą doktorską napisaną pod kierunkiem dr hab. prof. ASP Joanny Teper i obronioną w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Praca została uhonorowana II nagrodą w XII edycji Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta Bolesławiec.

Creative concept, photography: Jola Skóra
Interior design, set design, styling: Anna Olga Chmielewska

Kategorie:
kultura
  http://www.muzeum.boleslawiec.pl

  Muzeum Miejskie w Bolesławcu założono w 1908 roku. Od 1967 roku funkcjonuje ono jako Muzeum Ceramiki. W 1991 roku Muzeum otrzymało budynek po administrowanym przez Rosjan Muzeum Kutuzowa. W 1995 roku w budynku tym został otwarty Dział Historii Miasta.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

  Bobrzanie.pl
  pl_PLPolish