sie 24, 2023
674 Wyświetleń
3 0

Polska edycja konkursu World Robot Olympiad wygrana przez bolesławian – Kubę Walkowiaka i Franciszka Nowaka!

Napisany przez

Jeżeli chcesz poznać Franciszka Nowaka i Jakuba Walkowiaka – zwycięzców tegorocznej edycji World Robot Olympiad w kategorii FUTURE INNOVATORS, sprawdzić swoje możliwości w programowaniu robotów i dowiedzieć się czegoś więcej o pisaniu programów ta oferta jest właśnie dla Ciebie.

Już 1 września 2023 roku o godzinie 12:00 będziesz miał okazję spotkać się z bolesławieckimi mistrzami robotyki, którzy dzięki wygranej, stanęli przed wielką szansą – reprezentacji Polski w międzynarodowej edycji konkursu World Robot Olympiad w Panamie!

Franciszek Nowak i Jakub Walkowiak są pasjonatami robotyki. Z wielkim zaangażowaniem piszą oprogramowania do stworzonych przez siebie robotów. W bieżącym roku, 6 czerwca w Lublinie startując w kategorii FUTURE INNOVATORS udało im się zdobyć pierwsze miejsce w polskiej edycji konkursu World Robot Olympiad™ 2023.

Sędziowie w Lublinie byli zachwyceni pomysłem Franka i Kuby oraz rozwiązaniami, jakich użyli do jego realizacji. „SZACHIŚCI”, bo tak nazywa się ich drużyna skonstruowali robota, który służy do dwukierunkowej komunikacji ruchów w grze w szachy pomiędzy dwoma oddalonymi zawodnikami. Komunikacja odbywa się w języku Morse’a przy wykorzystaniu sznurków, serwomotorów i sensorów. To nieszablonowe rozwiązanie wykorzystujące starą metodę w nowy, kreatywny sposób zadecydowało o zwycięstwie.

Kolejnym etapem w drodze do sukcesu jest reprezentowanie Polski w  konkursie World Robot Olympiad™  na międzynarodowym szczeblu, w Panamie w listopadzie 2023. Ogromne wyróżnienie i szansa na rozwój swoich pasji.

Jakub Walkowiak ma 13 lat i wkrótce zacznie siódmą klasę w Masters Academy we Lwówku Śląskim.

Franciszek Nowak jest o rok starszy od Kuby i właśnie ukończył Szkołę Podstawową nr 1 w Bolesławcu, gdzie po wakacjach zaczynie edukację w I LO w klasie o profilu matematyczno-fizycznym.

Obaj szkolą swój warsztat pod okiem trenera Pawła Niemca, który w ramach swojej działalności Twój Robot prowadzi kursy z programowania i robotyki dla dzieci i młodzieży.

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
news
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish