wrz 8, 2023
807 Wyświetleń
3 0

Wratislavia Cantans w Nowogrodźcu- Tõnu Kaljuste

Napisany przez

Natura i zachodzące w niej procesy od lat inspirują kompozytorów swą tajemniczością. Szczególnie bliska była twórcom pochodzącym z Estonii. Wśród nich znajdowali się zaliczani do grona największych kompozytorów XX wieku Cyrillus Kreek oraz Veljo Tormis, których dzieła wykona Estonian Philharmonic Chamber Choir pod dyrekcją Tõnu Kaljuste – znanego i cenionego dyrygenta, a zarazem założyciela oraz dyrektora artystycznego zespołu.
Tõnu Kaljuste jest ceniony na arenie międzynarodowej zarówno jako dyrygent chóru, jak i orkiestry. Historycznym osiągnięciem jest nagroda Grammy 2014 w kategorii najlepszego wykonania chóralnego za Lament Adama Arvo Pärta. Jego nagrania były wielokrotnie nominowane do nagród Grammy Recording Awards. Albumy Kaljusa prezentowane były w różnych kategoriach. Opera norweskiego kompozytora Ståle’a Kleiberga „Dawid i Batszeba” oraz muzyka symfoniczna otrzymały nominacje do nagrody Grammy. W 2019 roku wraz z Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej NFM zdobył Międzynarodową Nagrodę Muzyki Klasycznej za nagranie symfonii Arvo Pärta.

Serdecznie zapraszamy już 14 wrześnie 2023r. (czwartek) o godzinie 19.00 do Centrum Kultury i Sztuki Muza w Nowogrodźcu!

BILETY DO NABYCIA NA STRONIE:
https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/10422

BILETY BĘDZIE MOŻNA RÓWNIEŻ NABYĆ PRZED KONCERTEM W CENTRUM KULTURY I SZTUKI MUZA W NOWOGRODŹCU.

fot. Kaupo Kikkas

Kategorie:
kultura · news · polecamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish