wrz 11, 2023
777 Wyświetleń
3 0

Narodowe Czytanie

Napisany przez

Narodowe Czytanie

W piątkowe popołudnie, w Bibliotece Pedagogicznej w Bolesławcu,  celebrowaliśmy akcję Narodowego Czytania. Przybyli goście odczytywali przede wszystkim fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Wielkim prezentem były osobiste wspomnienia z wycieczki śladami Elizy Orzeszkowej, odbytej przez  jedną z uczestniczek spotkania. Towarzyszyły im zdjęcia opisywanych w powieści miejsc i znajdującego się w Grodnie grobu pisarki.

Niespodzianką były również odśpiewywane słowa starej pieśni : „Ty pójdziesz górą, ty pójdziesz górą, a ja doliną…”, wplecionej w tekst. Na każdym ze słuchaczy wywarły ogromne wrażenie.

Dziękujemy!

Nasza krótka fotorelacja z wydarzenia:

Kategorie:
news
http://bibliotekaped.wixsite.com/boleslawiec

Biblioteka Pedagogiczna działa od 1951 roku. Mieści się w budynku I LO przy ul. H. i W Tyrankiewiczów 11 w Bolesławcu. Bogaty i stale aktualizowany księgozbiór dostępny jest dla wszystkich chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish