wrz 20, 2023
391 Wyświetleń
0 0

Nauka języka polskiego dla obywateli Ukrainy

Napisany przez
Nauka języka polskiego dla obywateli Ukrainy wpisała się już na stałe w kalendarz działań Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Kursanci uczą się polskiej mowy w dwóch grupach, które spotykają się we wtorki i czwartki. Trzymamy kciuki za naszych pilnych uczniów i życzymy im powodzenia w przyswajaniu wiedzy. Zainteresowanych naszym kursem zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 75 612 13 81. Informacji udzielamy również w siedzibie biblioteki.
Kurs jest częścią składową projektu „Nauka języków i kariera w gastronomii”. Nr 2022-2-CZ01-KA210-YOU-000091199 w ramach Programu Erasmus+.

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
news
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish