wrz 28, 2023
483 Wyświetleń
0 0

„Cokoły przechodnie” – spotkanie autorskie z Piotrem Fuglewiczem

Napisany przez

Czy wiecie, że Śląsk dawniej był jedną dużą krainą i dopiero z czasem pojawiły się podziały, z których najbardziej znanym jest rozgraniczenie Dolnego oraz Górnego Śląska? Można się domyślać, że skoro było to jednolite terytorium, jego wpływowi mieszkańcy zostawili swoje ślady zarówno na wschodnich, jak i zachodnich rubieżach regionu. O tychże śladach opowiadać będzie Piotr Fuglewicz, autor „Cokołów przechodnich”, specjalizujący się w opisywaniu historii przez pryzmat ludzi i ich biografii. Portrety Ślązaków żyjących i działających na przestrzeni XIX i XX wieku są niesztampowe, barwne i często tragiczne. Warto o nich pamiętać pomimo upływu lat i prób wymazania ich z kart historii. Próbę ożywienia tych postaci podejmiemy na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Będzie to swego rodzaju wycieczka po całym Śląsku, której pilotować będzie zaproszony gość przy wsparciu Marcina Sarkowicza – przewodnika sudeckiego oraz Izabeli Szymańskiej – opiekuna „Klubu Włóczykija” działającego przy bibliotece.

Wydarzenie odbędzie się 5 października 2023 r. o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszamy!

Tagi artykułu:
· ·
Kategorie:
news
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish