paź 5, 2023
1454 Wyświetleń
2 0

Cud Obajtka: Przemienił ropę w kiełbasę!

Napisany przez

Rozmawiałem z Polakiem, urodzonym tutaj, wychowanym za granicą, o wyborach. Kiedy spytał o charakterystykę wyborców obu stron, przypomniał mi moją niedawną wizytę na pewnych targach, na których wystawca, aby przyciągnąć (skutecznie zresztą) zwiedzających, rozdawał za darmo kiełbasę i piwo. Zainteresowanie było tak ogromne, że w pewnym momencie skończył się chleb.

Widzę gościa, który niesie do stolika darmową kiełbasę i piwo, ale na zadowolonego nie wygląda. Mówi oburzony do znajomych:

  • Ku…, chleba nie mają!

No i tak opisałem mojemu rozmówcy wyborcę PiSu. Spytał mnie więc, jak opisałbym wyborcę opozycji.

Zarysowałem mu gościa, który patrzy na tłum stojący po kiełbasę i piwo z poczuciem wyższości, żuje wege karkówkę i mieli pod nosem przekleństwa, że musi za to rozdawnictwo płacić. Być może, jeśli dziabnie coś wieczorkiem, to zadzwoni do „Szkła kontaktowego” wybełkotać swój częstochowski w rymach błyskotliwy wiersz o tym, że „zamiast kiełbasy wolimy taczki i mięso z kaczki”.

Wyobraziłem sobie jeszcze obok stoiska ekipę TVPiS, która robi newsa o szczęśliwych ludziach z darmową kiełbasą. Oczywiście z komentarzem Janusza Kowalskiego, że za Tuska piwo chrzczono, a kiełbasa była z robaków. W tle umazane musztardą szczęśliwe Brajanusze i lud zły na totalną opozycję robiącą problem z chwilowych braków na froncie zaopatrzenia w chleb.

Wyobraziłem sobie również ekipę TVN, która robi newsa o tym że w kraju zaczyna brakować chleba.

No chyba, że robiłby to bolesławiecki wariant TVN, to w newsie byłby wątek o tym, że bolesławiecki szpital właśnie otwiera piekarnię marzeń.

 

 

Tagi artykułu:
· · · · · · · · ·
Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish