sty 31, 2024
212 Wyświetleń
0 0

Lyon i Tuluza na Francuskich klimatach

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Wielkie miasta Francji – część druga 02 lutego 2024 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Principales villes françaises – le vendredi 02 février 2024 à 17 heures

Pod względem wspaniałości z Lyonem może rywalizować tylko Paryż, poznajmy najbardziej francuskie z miast. Lyon położny jest w środkowo-wschodniej Francji, kilkadziesiąt kilometrów na zachód od Alp. Jest trzecim co do wielkości miastem w kraju. Administracyjnie stanowi stolicę regionu Owernia-Rodan-Alpy i departamentu Rodan.

Tuluza położona jest w południowo-zachodniej Francji nad malowniczą Garonną. Jest stolicą regionu Oksytania. Oba miasta są wiodącymi ośrodkami akademickimi, co oznacza, że tętnią studenckim życiem.

Będzie to spotkanie o magii podróżowania i odkrywania nowych miejsc, radości z kontaktu ze sztuką, architekturą i miejską przyrodą.

Jak zwykle postaramy się uczynić nasze rendez – vous z kulturą francuską ciekawym dla każdego uczestnika.

Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania, popołudnie wypełnione radością z poznawania.

Czekamy na Was!

Kategorie:
polecamy
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish