lut 3, 2024
309 Wyświetleń
1 0

Stany Zjednoczone – mity vs. rzeczywistość

Napisany przez
Czy nasze wyobrażenia o Stanach Zjednoczonych pokrywają się z rzeczywistością? Jak wygląda Ameryka z perspektywy obywatela, a nie podróżnika? O tym opowie nam Dawid Markiewicz – fotograf i podróżnik, który w Stanach Zjednoczonych mieszkał prawie dwa lata. Zaproszony gość zabierze nas w podróż zaczynającą się w Nowym Jorku, następnie udamy się do Chicago, a później na zachodnie wybrzeże, odwiedzimy stany Utah, Arizona, Nevada i Kalifornia. Będzie to wyprawa, która, co prawda, rozbije pewne złudzenia nie wytrzymujące konfrontacji z rzeczywistością, ale pozwoli przekonać się o słuszności słów filozofa Jeana Baudrillarda „Ameryka nie istnieje” i docenić nasze miejsce na tej planecie.
Wydarzenie odbędzie się w piątek, 16 lutego 2024 r. o godzinie 17.00.
Zapraszamy.
Tagi artykułu:
·
Kategorie:
news
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish