lut 12, 2024
502 Wyświetleń
7 0

Lekcja historii do odrobienia

Napisany przez

Aktorzy Teatru Re/Aktor kolejny raz poruszyli czułą strunę polskiej duszy narodowej. Tworząc spektakl pt. „Cienie pod parasolami”, sięgnęli po trudny temat naszej historycznej pamięci: co wiemy o Powstaniu Warszawskim? co wiemy o jego bohaterach i zwykłych ludziach, świadkach okrutnych zdarzeń?
Trzeba od razu dodać, że spektakl nie rozlicza celowości warszawskiego zrywu. Aktorzy pytają o to, co po nim zostało, o podstawową, podręcznikową wiedzę, która – bez komentarza i analiz – powinna być częścią naszej świadomości.
Podstawą tworzenia fabuły „Cieni pod parasolami” były ankiety z zagadnieniami dotyczącymi PW. Ankiety rozdano wśród uczniów, nauczycieli… Analiza odpowiedzi budzi zdumienie. Jak my mało wiemy! Jak bardzo się nie interesujemy!
Spektakl wyreżyserowała Aneta Ćwieluch. Widownia Teatru Starego wypełniła się do ostatniego miejsca. Potrzebne były dodatkowe krzesła i… miejsca siedzące na podłodze. Więcej zdjęć TUTAJ.
FOT. Ilona Parejko/MDK

Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish