lut 12, 2024
380 Wyświetleń
1 0

Po pierwsze mieszkańcy

Napisany przez

Szanowni Państwo.
Nie jest żadną tajemnicą, że wystartuję 7 kwietnia w wyborach na Burmistrza Nowogrodźca.

Startuję jako kandydatka niezależna, bez poparcia jakichkolwiek ugrupowań, politycznych czy stowarzyszeń.
Startuję z hasłem: „Po pierwsze mieszkańcy”, bo to Wy, mieszkańcy, tworzycie naszą społeczność, to na Was opiera się nasz program, to Wam potrzebne jest wsparcie w inicjatywach, wydarzeniach, stowarzyszeniach, które tworzycie.

„Oddolne inicjatywy” – to wspaniali ludzie, którzy potrzebują pomocy i dialogu na przedstawienie i wdrożenie swoich pomysłów w życie.

Z grupą piętnastu kandydatów na radnych, przygotowaliśmy realny plan działania, mamy świetne pomysły, przedstawione już niektórym mieszkańcom. Zaskoczenie tych obywateli, w jak łatwy sposób można rozwiązać problemy życia codziennego, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że na dzień dzisiejszy mamy najlepszy program, aby go zrealizować, musimy tylko uzyskać mandat od społeczeństwa w wyborach 7 kwietnia.

Nie będziemy obiecywać rzeczy niemożliwych, nie ma mowy, że wybudujemy Disneyland, tor formuły F1, czy kino z kilkunastoma salami projekcyjnymi, bądźmy poważni.
Realne, potrzebne dla mieszkańca inwestycje – tak!

Niektóre inwestycje musimy wspólnie zrealizować z innymi podmiotami: powiat, województwo, sąsiednie gminy. W tym wszystkim potrzebny jest dialog i wspólne działanie. My jako świeże, nowe osoby, mamy taką możliwość. Aby usiąść do stołu, porozmawiać jak równy z równym, a pamiętajmy, tam też znajdą się nowe osoby, z tą samą chęcią zmian.

Cały mój i moich radnych program, jest przygotowywany od kilku lat. Opiera się on na dialogu społecznym, społeczeństwie obywatelskim, debacie. Wśród kandydatów do Rady Gminy nie mamy w swoich szeregach urzędników, bo urzędnicy powinni pracować w urzędach. Wśród kandydatów są:

• przedsiębiorcy
• liderzy stowarzyszeń
• osoby związane z służbą zdrowia
• klubami sportowymi
• inicjatorzy życia kulturalnego
• zwykli mieszkańcy

Czyli Ci wszyscy, którzy znają potrzeby i oczekiwania swoich rodzin, przyjaciół, sąsiadów – tych, którzy codziennie mówią:
„Słuchaj, a ja bym to zrobił tak i tak ….”

Jako prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych VE-TO, wspólnie z mieszkańcami, nie raz pokazaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć. Nie będę wymieniać zasług i rozwiązanych problemów, tego jest bardzo dużo. Każda taka inicjatywa kończyła się hejtem – wszystkiemu jest winne VE-TO. Dlaczego winne, bo postawiło się po stronie tych małych.
Ale coś się kończy, coś się zaczyna.

Aby skupić się w kampanii wyborczej, na pracy z kandydatami na radnych, spotkać się z każdym mieszkańcem w naszej małej ojczyźnie, zawiesiłam swoją osobę w obowiązkach Prezesa Stowarzyszenia VE-TO do dnia wyborów.

Zwracam się również z prośbą do mojego kontrkandydata o to samo. Niech każdy ma równe szanse w kampanii wyborczej na przedstawienie swoich pomysłów.
Panie burmistrzu Nowogrodźca Robercie Marku Relich, apeluję o to, aby skorzystał Pan z możliwości wykorzystania urlopu, i podczas tego urlopu przeprowadził Pan swoją kampanię wyborczą. Niech każdy ma możliwość przedstawienia swoich planów na przyszłość w uczciwy sposób.

Moim zdaniem, teraz tak nie jest, instytucje gminne, sołectwa, media gminne, są wykorzystywane do przedstawienia opinii publicznej, informacji o zrealizowanych inwestycjach. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby takie informacje były podawane przed rozpoczęciem kampanii wyborczej, ale w trakcie jej trwania takie działania nie są moralne.

W urzędzie jest tylu dobrych pracowników, jest też wyśmienity zastępca, który na pewno sprawnie przez ten okres dwóch miesięcy pokieruje pracą urzędu.
„Dobrego szefa poznać można po tym jak będąc na urlopie, prosperuje jego firma.”

Z chęcią również przystąpię z Panem do debaty na temat stanu gminy oraz planów na przyszłość naszych mieszkańców.  Bez udziału sztabów, przygotowanych wcześniej pytań.

Jestem pewna, iż lokalne portale z chęcią zorganizują taka debatę.

Czekam na kontakt,

Joanna Świder

Tutaj możecie śledzić moje propozycje dla miasta i gminy Nowogrodziec.

Sfinansowano ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Joanny Świder

https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish