lut 27, 2024
315 Wyświetleń
7 0

Zakochani we francuskim

Napisany przez
Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Zakochani we francuskim – 01 marca 2024 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.
Amoureux du français – le vendredi 01 mars 2024 à 17 heures
20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Frankofonii, z tej okazji popołudnie à la française poświęcimy w całości pięknemu językowi francuskiemu. Dla wielu Polaków francuski to jeden z najpiękniejszych języków na świecie, to oczywiście subiektywne. Aktualnie jest to jeden z najczęściej używanych języków na arenie międzynarodowej.
Prezydent Francji Emmanuel Macron zainaugurował na początku listopada 2023 roku Międzynarodowe Centrum Języka Francuskiego (Cité internationale de la langue française) w Villers-Cotterêts. To muzeum, w którym możemy prześledzić całą historię języka, posłuchać go, a także się w nim jeszcze bardziej rozkochać. Prawdziwa językowa uczta!
Wybierz się z nami w tę wspaniałą podróż śladem słów, odkryjmy wspólnie różne lingwistyczne aspekty, cieszmy się słysząc piękne, dźwięczne francuskie melodie.
Zapraszamy na nasze cykliczne spotkania, popołudnie wypełnione radością z poznawania.
Czekamy na Was!
Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish