mar 21, 2024
244 Wyświetleń
6 0

Wierszem i prozą

Napisany przez

29 recytatorów, dwie kategorie wiekowe, a na koniec dwuosobowa reprezentacja naszego powiatu do występu w finale XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”!
W Teatrze Starym odbyły się powiatowe eliminacje konkursu (21.03.). Udział wzięły dzieci i młodzież z klas IV do VIII. Ich występy oceniało jury w składzie: Mariusz Mendocha, Dorota Kasprzyk, Ewa Ołenicz. Organizatorem jest MDK.

W kategorii klas IV-VI nagrody otrzymały: Maja Rączka z SP w Gierałtowie, Alexandra Łabudzki z PSP Zakonu Pijarów. Wyróżnienia: Przemysław Kida z SP w Gościszowie, Martyna Bochnia z ZSP w Ocicach i Lena Rybińska ze ZS w Świętoszowie.
W kategorii klas VII-VIII nagrody przyznano: Nataszy Sztych z PSP Zakonu Pijarów oraz Anieli Słotwińskiej z tej samej szkoły.
Jury wyróżniło Aleksandra Faltyna z ZSP w Bożejowicach.
W finale wojewódzkim „PEGAZIKA”, który odbędzie się w Kłodzku, udział wezmą nagrodzone Maja, Alexandra, Natasza i Aniela.
Serdecznie gratulujemy! Więcej zdjęć TUTAJ.

FOT. Ilona Parejko/MDK

Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish