mar 22, 2024
513 Wyświetleń
5 0

Zamek Kulturalnie – Pół żartem, pół dźwiękiem – 1.04.2024

Napisany przez

Zamek Kliczków oraz Fundacja Pro Culturae Bono serdecznie zaprasza na autorski program satyryczny „Pół żartem, pół dźwiękiem czyli piosenki z wydźwiękiem” autorstwa zespołu AQuartet oraz Witolda Pelki. Jest to kolejne wydarzenie z cyklu Zamek Kulturalnie. Koncert odbędzie się w dniu 1.04.2024 o godzinie 18:00 w Sali Teatralnej Zamku Kliczków. To będzie wieczór pełen niesamowitych dźwięków i wyjątkowych emocji, który zapewni niezapomniane przeżycia wszystkim obecnym gościom.

Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w 2000 roku. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez 20 lat istnienia zespół wykonał kilkaset koncertów na scenach całej Polski. Wziął udział w kilku festiwalach – w tym kilkakrotnie w Festiwalu Nordalia w Katowicach, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie, dwukrotnie w Festiwalu Telemannowskim w Żarach. Muzycy często i chętnie współpracują z innymi artystami np. wokalistami, tancerzami, aktorami i sportowcami. Repertuar AQuartetu to muzyka rozrywkowa – począwszy od utworów okresu międzywojnia poprzez muzykę filmową, musicalową aż po czasy współczesne, nie stronią także od dzieł klasycznych. Kwartet nie boi się wyzwań i nieustannie pracuje nad nowymi programami. W roku 2021 zespół wydał płytę „Wszystko Gra” na której zamieścił utwory z kilku recitali z ich dwudziestoletniej działalności. Płyta wzbudziła na tyle duże zainteresowanie wśród słuchaczy iż artyści postanowili pracować nad 2 kolejnymi płytami w tym jednej autorskiej.

Witold Pelka – polonista, satyryk, pedagog, konferansjer. Od wielu lat prowadzi koncerty i cykliczne imprezy muzyczne w całym kraju. Współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu, prowadzi recitale artystów operowych scen Łodzi i Poznania i Kalisza. Autor humoresek emitowanych na antenie Polskiego Radia Wrocław. Twórca scenariuszy teatralnych i skeczy kabaretowych publikowanych w prasie ogólnopolskiej. Animator kultury, twórca cyklu muzycznego „Perły w koronie” promującego młodych artystów i studentów uczelni artystycznych. Dwukrotnie prowadził cykl spotkań biznesowych dla Getin Banku w których brali udział czołowi polscy ekonomiści. Dwukrotnie nagrodzony w Bogatyni w konkursie „Książe łgarzy” Scenariusz do słuchowiska „I w Anioły” otrzymał nagrodę w konkursie Teatralnej Sceny Trójki Na stałe jest konferansjerem kwartetu smyczkowego AQuartet. Brał udział w nagraniu płyty „Wszystko Gra”. Jest twórcą tekstów i muzyki do nowego recitalu wykonywanego wraz z kwartetem, tym razem autorskiego pod tytułem „Pół żartem, pół dźwiękiem czyli piosenki z wydźwiękiem”.

Kliknij, aby poznać więcej informacji: https://kliczkow.com.pl/zamek-kulturalnie-pol-zartem-pol-dzwiekiem-1-04-2024/

Kategorie:
kultura
https://kliczkow.com.pl/

Zamek Kliczków to centrum konferencyjno-wypoczynkowe, w którym historia połączyła się z nowoczesnością, tradycja ze współczesnością, a gościnność i troska o Gości stała się wizytówką tego miejsca. Znakomicie skomunikowany, leżący u zbiegu dwóch autostrad A4 i A18, a jednocześnie ukryty w leśnej głuszy, jest doskonałym miejscem do wypoczynku. Zamkowy basen w dawnej hali maneżowej, sauny oraz klimatyczne Thalgo SPA zapewnią wytchnienie i relaks, a dzieci znajdą frajdę w sali zabaw czy na parkowym placu zabaw. W Zamku znajdziecie Państwo 219 miejsc noclegowych w stylowych apartamentach zamkowych, romantycznych komnatach, wygodnych apartamentach hotelowych czy rodzinnych pokojach studio. Dysponujemy siedmioma salami konferencyjnymi z nowoczesnym sprzętem multimedialnym/audiowizualnym, które stanowi doskonałe zaplecze dla organizatorów jak i uczestników spotkań. Posiadamy doświadczenie w organizacji zarówno kameralnych spotkań biznesowych, jak i konferencji, liczących kilkuset uczestników. Dokładamy wszelkich starań aby również organizacja uroczystości rodzinnych – wesel, chrzcin, komunii, urodzin i różnego rodzaju jubileuszy, sprostała najbardziej wymagającym gustomi oczekiwaniom naszych Gości. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o kuchni zamkowej, która dzięki połączeniu tradycji kulinarnych z doświadczeniem i wiedzą naszych kucharzy/naszego Szefa Kuchni idealnie uzupełnia całość organizowanej uroczystości. Zamek Kliczków znajduje się w samym sercu Borów Dolnośląskich. Zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku jak i szukający wyciszenia i pełnego relaksu znajdą tutaj swoje miejsce. Profesjonalny i sympatyczny personel dokłada wszelkich starań, aby to właśnie tutaj mogli Państwo wypocząć i zregenerować siły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish