mar 29, 2024
446 Wyświetleń
5 0

Zamek Kulturalnie – DŹWIĘKI kontra KOLORY – 6.04.2024

Napisany przez

Zamek Kliczków oraz Fundacja Pro Culturae Bono serdecznie zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Zamek Kulturalnie pod tytułem „DŹWIĘKI kontra KOLORY” – recital fortepianowy w wykonaniu Ewy Kaczmarek-Lewery i wystawa malarska autorstwa Jarosława Lewery. Wydarzenie odbędzie się w dniu 6.04.2024 o godzinie 18:00 w Sali Dworskiej Zamku Kliczków.

CENA BILETU: 20 PLN ZA OSOBĘ

Prace Pana Jarosława będzie można podziwiać w zamkowych salach do 26.04.2024. Istnieje możliwość zakupu wybranych obrazów autora w Galerii Sztuki Zamku Kliczków.

dr Ewa Kaczmarek- Lewera – Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Studia w klasie fortepianu prof. Anity Krochmalskiej-Podfilipskiej oraz prof. Mariusza Drzewickiego. W roku 2014 uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych. Pracuje jako wykładowca w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st w Pabianicach prowadząc klasę fortepianu. Laureatka konkursów międzynarodowych: konkursu pianistycznego Chopin dla najmłodszych w Antoninie (1995r. wyróżnienie), V Konkursu Muzyki XX i XXI wieku w Warszawie (2003r. wyróżnienie). Uczestniczyła w konkursach międzynarodowych: Interpretacji Muzyki Francuskiej (Łódź, 1999r.), VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej (Warszawa, 2003r.), Chain Concours Moderne (Ryga, 2003r.), Międzynarodowym Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi (2004r., II etap). W roku 2003 otrzymała stypendium im. Leopolda Kronenberga. Występuje z wieloma recitalami jako solistka i kameralistka, m.in. występowała z kwartetem fortepianowym Subito w Filharmonii Narodowej w Warszawie (2004r., Estrada Młodych) oraz w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławkiego. Brała udział w prawykonaniach utworów muzyki najnowszej m.in. na 3 Festiwalu Prawykonań – Polska Muzyka Najnowsza w Katowicach, Sesjach Musica Moderna w Łodzi. Dokonała nagrań archiwalnych dla Programu I Polskiego Radia, Programu II Polskiego Radia oraz Radia Łódź.

Jarosław Lewera – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom z malarstwa uzyskał w 1999 roku w pracowni prof. Andrzeja Sadowskiego. Ma za sobą dwadzieścia sześć wystaw indywidualnych i uczestnictwo w ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na stanowisku profesora uczelni. Nagradzany i wielokrotny uczestnik konkursów malarskich w Polsce m.in.: 4 Biennale Małych Form Malarskich, Toruń. Triennale Malarstwa- II Ogólnopolski Konkurs im. Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, Częstochowa. IV Triennale Martwej Natury, Sieradz. III Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego „Jesienne Konfrontacje” BWA Rzeszów. VI Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej, Gdynia. II Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz. Uczestnik wielu plenerów malarskich zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Oferujemy zniżkę 30% dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz dla dzieci poniżej osiemnastego roku życia

Więcej informacji o wydarzeniu: https://kliczkow.com.pl/zamek-kulturalnie-dzwieki-kontra-kolory-6-04-2024/

Tagi artykułu:
· · · · ·
Kategorie:
kultura
https://kliczkow.com.pl/

Zamek Kliczków to centrum konferencyjno-wypoczynkowe, w którym historia połączyła się z nowoczesnością, tradycja ze współczesnością, a gościnność i troska o Gości stała się wizytówką tego miejsca. Znakomicie skomunikowany, leżący u zbiegu dwóch autostrad A4 i A18, a jednocześnie ukryty w leśnej głuszy, jest doskonałym miejscem do wypoczynku. Zamkowy basen w dawnej hali maneżowej, sauny oraz klimatyczne Thalgo SPA zapewnią wytchnienie i relaks, a dzieci znajdą frajdę w sali zabaw czy na parkowym placu zabaw. W Zamku znajdziecie Państwo 219 miejsc noclegowych w stylowych apartamentach zamkowych, romantycznych komnatach, wygodnych apartamentach hotelowych czy rodzinnych pokojach studio. Dysponujemy siedmioma salami konferencyjnymi z nowoczesnym sprzętem multimedialnym/audiowizualnym, które stanowi doskonałe zaplecze dla organizatorów jak i uczestników spotkań. Posiadamy doświadczenie w organizacji zarówno kameralnych spotkań biznesowych, jak i konferencji, liczących kilkuset uczestników. Dokładamy wszelkich starań aby również organizacja uroczystości rodzinnych – wesel, chrzcin, komunii, urodzin i różnego rodzaju jubileuszy, sprostała najbardziej wymagającym gustomi oczekiwaniom naszych Gości. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o kuchni zamkowej, która dzięki połączeniu tradycji kulinarnych z doświadczeniem i wiedzą naszych kucharzy/naszego Szefa Kuchni idealnie uzupełnia całość organizowanej uroczystości. Zamek Kliczków znajduje się w samym sercu Borów Dolnośląskich. Zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku jak i szukający wyciszenia i pełnego relaksu znajdą tutaj swoje miejsce. Profesjonalny i sympatyczny personel dokłada wszelkich starań, aby to właśnie tutaj mogli Państwo wypocząć i zregenerować siły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish