kwi 8, 2024
316 Wyświetleń
0 0

Wszyscy na scenę!

Napisany przez

Wielki, finałowy koncert za nami. Zakończył się I Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Zespołów Wokalnych „WIELOGŁOSY” Byli z nami: ARABESKA – Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, FARCIK – Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie, FAMA – Studio Piosenki i Tańca w Bielawie, LA CHANSON – Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy, REMEDIUM – Zespół Edukacyjno-Artystyczny „Przygoda” w Rybniku, JUST THREE – Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu, KLAVER – MDK w Bolesławcu i poza konkursem EMEMEMSY – MDK w Bolesławcu.
Byli z nami cudowni jurorzy i pedagodzy – Kasia Wilk, Daniel Grupa i Tadeusz Szarwaryn.
Wszystko udało się świetnie. W części konkursowej, zespoły prezentowały trzy piosenki, a zaraz po tym, występ był omawiany razem z jurorami, którzy mocne, ale i słabsze strony wokalistów. Te cenne rady każdy brał sobie do serca.
Drugiego dnia odbywały się warsztaty, na których szykowano wspólne wykonanie piosenki, przez prawie 50-osobowy chór uczestników.
Podczas koncertu finałowego, zespoły prezentowały swój ulubiony utwór z towarzyszeniem zawodowych muzyków sesyjnych, którzy na co dzień akompaniują m.in. Edycie Górniak.
Wybór najlepszych był niezwykle trudny, a to dlatego, że poziom wykonawców był niezwykle wysoki! Osiem zespołów, a każdy zupełnie inny. OCZAROWANIE! Umiejętności wokalne MASTER LEVEL!
A tak wygląda podium – I miejsce ARABESKA, II FARCIK, III REMEDIUM. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne spotkanie.
Organizatorem festiwalu był MDK w Bolesławcu, przy patronacie Starosty Bolesławieckiego. Dziękujemy,
FOT. Ilona Parejko/MDK

Kategorie:
kultura · news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish