kwi 11, 2024
393 Wyświetleń
2 0

20 dni w Mariupolu

Napisany przez

Nagrodzony tegorocznym Oscarem® w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny 20 DNI W MARIUPOLU w reż. Mścisława Czernowa, do obejrzenia w poniedziałek, 15 kwietnia w Dyskusyjnym Klubie Filmowym DKF_BOK.

Ten wstrząsający filmowy akt oskarżenia Rosji, to zapis zagłady tytułowego miasta z narażeniem życia zrealizowany przez jedynego korespondenta, który pozostał w nim do końca. To filmowe dzieło zrealizowane z imponującą formalną dyscypliną trzyma w napięciu od pierwszych minut aż po finał. Niewielu twórców z taką mocą pokazuje bezlitosne okrucieństwo wojny. Czernow i ekipa nie czynią tego jednak, by szokować. Ich intencją jest pozostawienie świadectwa – i wstrząśnięcie sumieniem świata.

Dokument,  przyniósł swoim twórcom nagrodę Pulitzera, jest też zwycięzcą  najważniejszych festiwali filmowych na świecie, takich jak Sundance, CPH:DOX czy IDFA. Film docenili polscy widzowie – publiczność i jurorzy Konkursu głównego 23. MFF WATCH DOCS.

Film tylko dla widzów dorosłych. Więcej https://kino.boleslawiec.pl/dkf.php

 

Tagi artykułu:
·
Kategorie:
kultura · polecamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish