kwi 15, 2024
434 Wyświetleń
0 0

Artur Barciś wystąpi w Nowogrodźcu

Napisany przez

Solowy występ popularnego aktora. Artysta, który nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością, opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy teatru i planu filmowego, opowiadając o tremie, dykcji, różnego rodzaju ,,sypkach”, czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach, jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko to jest opatrzone w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami. „Artur Barciś Show” to pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym i bardzo lubianym aktorem.

ABS – jedyny i niepowtarzalny autorski program Artura Barcisia, to nie tylko występ recitalowy utrzymany konwencji „one man show” ale też, a może przede wszystkim poetycka uczta dla ducha i spora dawka energetycznego śmiechu dla ciała. Warto w tym miejscu wspomnieć, że kanwą dla „Artur Barciś Show” były piosenki z muzycznego monodramu pt. „Gra, czyli musical jednego aktora”, która swoją premierę miała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1991 roku, a potem przez wiele lat była wystawiana na deskach Teatru Ateneum i w całej Polsce. Artur Barciś połączył pełnokrwisty kabaret z widowiskiem na wskroś poetyckim osadzonym w estradowych realiach. Każda z wykonywanych przez niego piosenek jest odrębnym spektaklem teatralnym w wersji bonsai dopieszczonym w najdrobniejszym szczególe wirtuozerią talentu Artura.

Barciś mistrzowską „Dykcją” zaprasza za kulisy swojego artystycznego życia, w którym „Wdzięk i szyk” na przekór „Tremie” robią wszystko żeby nawet najmniejsza „Sypka” nie miała racji bytu. Artysta musi wiedzieć, jak „Zagrać siebie” po zdjęciu kostiumu „Halabardników”, a ponieważ nie każda rola, to „Hit” dlatego „Aktor musi grać, by żyć” i nie ma inaczej. Piosenkarskie chwile zadumy i wzruszenia przeplatają się z prześmiesznymi anegdotami prosto z aktorskiej garderoby – o mokrej „Halce” na batucie czy kurzym jaju posiadającym moc „ugotowania” aktorów na miękko.

Artur Barciś ma wyjątkowy dar nawiązywania bezpośredniego kontaktu z publicznością, a przy tym jest mistrzem improwizacji co sprawia, że każdy ABS jest jedyny w swoim rodzaju i wręcz unikatowy. Ale wszystkie mają jeden wspólny mianownik – bawią do rozpuku, wzruszają do głębi i pozostawiają niezapomniane wrażenia z magicznej wędrówki po drugiej stronie teatralnego lustra.

BILETY KUP TUTAJ

Kategorie:
kultura · news · polecamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish