kwi 30, 2024
400 Wyświetleń
0 0

Narodziny wielbłąda na oczach zwiedzających

Napisany przez

Po 12 latach przerwy wielbłądy dwugarbne w Zoo Görlitz Zgorzelec doczekały się potomstwa.

Ostatnie kilka dni 13-miesięcznej ciąży Chemali, klaczy wielbłąda dwugarbnego, były dość ekscytujące. Chemali sporo leżała, miała skurcze i co nietypowe dla niej, znacznie mniejszy apetyt. Wszystko wskazywało na zbliżający się poród, jednak na źrebaka trzeba było jeszcze poczekać. Opiekunowie zwierząt byli poddenerwowani, a kamera monitorująca była stale włączona.

W niedzielny poranek wydarzenia potoczyły się bardzo szybko. Nagle pojawiły się nogi i głowa źrebaka, a zaledwie 20 minut później na świat przyszedł cały wielbłądzi źrebak – błyskawiczne narodziny. A wszystko to pod okiem zaciekawionych współmieszkańców wybiegu oraz zafascynowanych gości odwiedzających właśnie zoo.

Ku radości załogi zoo, młode zwierzę jest długo wyczekiwaną klaczką. „Ostatnią samicą wielbłąda, która przyszła na świat w Naszym Zoo, jest sama Chemali. Mamy więc pierwszą samicę wielbłąda od 12 lat i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi”, komentuje opiekunka zwierząt Kati Sommer.

Matka i młode zwierzę mają się dobrze i odbyły już swoje pierwsze wycieczki po zoo.

Goście odwiedzający Zoo w Görlitz mogą spotkać mamę z jej maleństwem na terenie wybiegu w Wiosce Tybetańskiej.
W długi majowy weekend zoo czynne jest codziennie od godziny 9:00 do 18:00.
A więc do ZOObaczenia!

Foto: www.zoo-goerlitz.de

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr.
43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Komentarze do Narodziny wielbłąda na oczach zwiedzających

  • Długi weekend przed nami. Czas na odwiedziny zoo!

    ArchDOM 30/04/2024 18:26 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish