maj 8, 2024
333 Wyświetleń
2 0

MANIA. Historia pracownicy fabryki papierosów, czyli Filmowa Noc Muzeów

Napisany przez
Dzieło kina niemego z 1918 r. roku z Polą Negri w roli głównej „MANIA. Historia pracownicy fabryki papierosów” z muzyką na żywo podczas Filmowej Nocy Muzeów – 17 maja, o godz. 20.00 w Kinie Forum!
W ramach Filmowej Nocy Muzeów zaprezentujemy niemy film „Mania, historia pracownicy fabryki papierosów” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu CZERWIE. To niezależna formacja prezentującą dźwięki z pogranicza folku, etno oraz muzyki eksperymentalnej. Zespół należy do ścisłej czołówki grup grających „na żywo” muzykę do filmów niemych. Stworzyli oni własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz będący fuzją wielu gatunków muzycznych.

O filmie:  „Mania Walkowska, pracownica fabryki papierosów, zostaje wybrana na modelkę, która znajdzie się na plakacie reklamowym nowej marki papierosów. Autorem plakatu ma być artysta malarz – Alex. U niego Mania poznaje młodego kompozytora, Hansa van den Hofa, w którym zakochuje się z wzajemnością. Tymczasem jej wizerunek na plakacie zwraca uwagę Morellego – bogatego i wpływowego mecenasa sztuki. Zaintrygowany jej urodą, urządza wielki bal, na który ją zaprasza.

W trakcie zabawy bezskutecznie usiłuje ją uwieść. Wściekły Morelli postanawia się zemścić i, poprzez swoje wpływy, uniemożliwić jej ukochanemu wystawienie jego opery Mania w berlińskiej filharmonii. Przerażona Mania błaga Morellego, by pomógł Hansowi. Ten zgadza się pod warunkiem, że zostanie jego kochanką. Dziewczyna ulega. Dyrektor filharmonii, Dreyer, zgadza się ostatecznie na wystawienie dzieła Hansa. Kompozytor zmienia jednak tytuł swojego dzieła na Tarantella. Na premierze miejsca w loży honorowej zajmują Mania i Morelli. W przerwie Mania spotyka się z Hansem i próbuje wyjaśnić mu, że go kocha, a z Morellim związała się tylko po to, by pomóc Hansowi wystawić operę. Kompozytor nie chce jej słuchać. Zrozpaczona Mania zamyka w garderobie tancerkę, przebiera się za nią i zajmuje jej miejsce na scenie. Zamienia również rekwizyt – atrapę rewolweru – na prawdziwą broń”.

Dress code – miło widziane czarno-białe kreacje!
Po seansie dla chętnych zwiedzanie kabiny projekcyjnej i sceny Kina Forum. Obowiązują zaproszenia, dostępne w kasie Kina Forum (przypominamy, kasa czynna jest codziennie godzinę przed pierwszym seansem, ujętym w repertuarze www.kino.boleslawiec.pl)
Tagi artykułu:
·
Kategorie:
kultura · polecamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish