maj 10, 2024
327 Wyświetleń
0 0

Jeszcze więcej brykającego potomstwa. Zagrożona rasa turyńskich kóz leśnych mnoży się w Zoo Görlitz-Zgorzelec!

Napisany przez

Tuż przed Wielkanocą kozy z zagrody wiejskiej w Zoo Görlitz-Zgorzelec wydały na świat pierwsze koźlęta. „Magda” i „Almi” urodziły czwórkę potomstwa zagrożonych wyginięciem turyńskich kóz leśnych. Ta rasa jest jedną z najbardziej zagrożonych ras zwierząt gospodarskich. Charakteryzuje się czekoladowo-brązową sierścią, jasnymi pasami na twarzy i białymi kończynami. Kozy leśne z Turyngii słyną z wytrzymałości i odporności, co czyni je idealnymi do ochrony krajobrazu.

Również koza karłowata „Schoko”, urodzona w zoo w 2016 roku, powiększyła rodzinę, wydając na świat bliźnięta. „Wszystkie maluchy są zdrowe i szczęśliwie brykają w swoim nowym otoczeniu, rozwijając się znakomicie”, z radością informuje opiekunka zwierząt Steffi Späthe.

Szaloną gromadkę można podziwiać z bliska w Górnołużyckiej Zagrodzie Wiejskiej Zoo Görlitz. Zwiedzający mogą pogłaskać koźlęta, wyczesać je szczotkami, a nawet posprzątać ich wybieg.

Foto: NTPGZ-Kati Sommer, Opiekunka zwierząt Kristin Kasper i inspektor Steffi Späthe z kozą Schoko i jej potomstwem

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr.
43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

 

 

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish