maj 19, 2024
643 Wyświetleń
0 0

Śpiewający flet i organy w ramach 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu ,,Muzyka u J. I. Schnabla” w Nowogrodźcu

Napisany przez

Wczoraj w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu, w ramach 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu ,,Muzyka u J. I. Schnabla”, zaprezentował się wyjątkowy duet: Marek Toporowski (organy) & Łukasz Długosz (flet).

Bardzo długo będziemy wspominać koncert, który odbył się 18 maja 2024 roku w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu, w ramach 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu ,,Muzyka u J. I. Schnabla”. Wystąpili znakomici i cenieni artyści, gorąco oklaskiwani w Polsce i za granicą: Łukasz Długosz, najbardziej utytułowany w polskiej historii flecista, w opinii krytyki zagranicznej uchodzi za jednego z najwybitniejszych flecistów na świecie; Marek Toporowski, klawesynista, organista i dyrygent, który jest jednym z najbardziej znanych wykonawców muzyki dawnej w Polsce.Cudownie zabrzmiały w akustyce Nowogrodzieckiej świątyni znakomicie wykonane utwory m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Ignacego Jana Padarewskiego. Później mogliśmy usłyszeć organową Improwizacje na temat ,,Święty Boże” Mieczysława Surzyńskiego, a także innych artystów.

Już dziś (19.05.2024 r.) zapraszamy do Centrum Kultury i Sztuki MUZA w Nowogrodźcu, na koncert finałowy w wykonaniu AKADEMICKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, pod batutą Zbigniewa Szufłata. Następnie będziemy mogli usłyszeć hejnał Nowogrodźca w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Spotkajmy się o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Fot. Jan Ratajski
Własność Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Nowogrodźcu.

Galeria zdjęć: https://gckisnowogrodziec.pl/spiewajacy-flet-i-organy-w…/

Strona festiwalu: https://festiwalnowogrodziec.pl/

Kategorie:
kultura · news · polecamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish