cze 17, 2024
267 Wyświetleń
0 0

Na wesoło!

Napisany przez

Francuskie klimaty zapraszają na spotkanie Z czego śmieją się Francuzi?! 21 czerwca 2024 r. (piątek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Wiedzy w Bolesławcu.

Qu’est-ce qui fait rire les Français ?! – le vendredi 21 juin 2024 à 17 heures

Jakie jest francuskie poczucie humoru, czy Francuzi śmieją się z innych dowcipów niż my?! Czy jest jakiś charakterystyczny dla tego narodu temat żartów?! Podczas spotkania będziemy szukać odpowiedzi na te pytania, a także śmiać się z dowcipów  i humoru à la française. Przypomnimy sobie znanych aktorów komediowych i filmy, które bawiły nas do łez.

24 lipca 2024 roku rozpoczną się Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, dlaczego powstało już tyle żartów, memów i śmiesznych filmików z nimi związanych?! O tym będziemy rozmawiać na naszym francuskim popołudniu.

Pośmiej się razem z nami! Zapraszamy!

Kategorie:
kultura
http://www.mbp.boleslawiec.pl

Biblioteka powstała 27 listopada 1945 roku jako pierwsza placówka biblioteczna w Bolesławcu i trzecia z kolei na Dolnym Śląsku. W 1995 roku - z okazji jubileuszu 50-lecia - otrzymała imię Cypriana Kamila Norwida. Poprzednią siedzibę, w budynku przy ul. Sądowej 8, zajmowała od roku 1993. Jedyna filia w obrębie miasta znajduje się przy ulicy Staroszkolnej. W roku 2018 Biblioteka uległa zmianom organizacyjnym. Dzięki władzom miasta i dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Biblioteka otrzymała nową siedzibę. Od 15 października 2018 r., już jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida – Centrum Wiedzy w Bolesławcu, mieści się przy ul. Bartosza Głowackiego 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish