cze 27, 2024
269 Wyświetleń
0 0

Otwórz oczy na oczy.Wyjątkowe rallye po Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec od 1 lipca do 31 października 2024 r.

Napisany przez

Spoglądając komuś w oczy w ułamku sekundy odczuwamy sympatię lub antypatię. To, co wydaje się piękne, staje się ucztą dla oczu, szukamy sokolim wzrokiem, tracimy coś z oczu, a tym samym z umysłu, ufamy oczom lub nie. Spojrzenie w czyjeś oczy, w tym także w oczy zwierząt, potrafi nas głęboko wzruszyć. Na tym właśnie skupia się fascynujący rebus, który goście odwiedzający Zoo w Görlitz od 1 lipca do 31 października 2024, będą mieli okazję rozwiązać. Wyruszą oni na poszukiwanie 12 obrazów kolorowych oczu zwierząt, ukrytych przy różnych wybiegach na terenie zoo. Prawidłowo dopasowane oczy utworzą hasło.

12 dzieł sztuki pochodzi z wystawy „Moments of Life” autorstwa Meune Lehmann. Artystka spojrzała głęboko w oczy 365 zwierząt i uchwyciła na płótnie ich imponujące bogactwo kształtów i kolorów.
Obrazy te odzwierciedlają pozornie niewyczerpaną różnorodność życia. Jednak to naturalne bogactwo wody, lądu i powietrza nie jest w żaden sposób zabezpieczone. Niektóre z oczu, które można zobaczyć w 365 dziełach sztuki, należą do gatunków zwierząt, które są zagrożone lub już wymarły. Wszystkie 365 fascynujących spojrzeń można znaleźć na stronie www.meune-art. de, także w formie plakatów, pocztówek i nie tylko.

Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec zaprasza wszystkich gości do wzięcia udziału w ekscytującym rajdzie, który trwać będzie od 1 lipca do 31 października. Prawidłowe rozwiązania zostaną nagrodzone małym upominkiem.

Obrazy oczu autorstwa Meune Lehmann
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr.
43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl [email protected]
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Kategorie:
news

Nasze Zoo Goerlitz-Zgorzelec to oaza w środku miasta, która w fantazyjny sposób pokazuje 500 zwierząt mieszkających w zagrodach zbliżonych do warunków naturalnych. Nasze Zoo to miejsce atrakcyjne również dla polskich gości, które wychodzi im naprzeciw poprzez powstającą właśnie nową, opracowaną w polskiej i niemieckiej wersji językowej stronę internetową, dwujęzyczne opisy i informacje przy wybiegach dla zwierząt , placach zabaw i grach przyrodniczych oraz zatrudnienie polskojęzycznego personelu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish