lip 4, 2024
248 Wyświetleń
0 0

Alternatywa dla światłowodu – wydajny router 5G z VPN.

Napisany przez
Światłowód – dla niektórych jest niczym kwiat paproci. Na szczęście dla coraz większej grupy mieszkańców nie tylko miast, jest to już codzienność. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet mając dostęp do światłowodu, warto zastanowić się nad dobrej jakości routerem 5G z VPN. Dlaczego? Sprawdź!

Router to podstawa

Nikomu raczej nie trzeba tłumaczyć, że router jest niezbędny do tego, żeby móc bez przeszkód korzystać z dostępu do Internetu. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu i wybrać coś, co spełni nasze oczekiwania. Na stronie https://fritz-shop.eu/pol_m_Routery-5G-345.html zdecydowanie można znaleźć coś godnego uwagi. Jak widać, oferowane tam są routery obsługujące 5G. Dla przypomnienia – 5G oznacza mobilny Internet 5 generacji. Coraz większa część naszego kraju pokryta jest jego zasięgiem. Internet 5G to szybszy transfer danych, stabilniejsze połączenie z Internetem oraz zdecydowanie mniejsze opóźnienia. Dlatego też trzeba wybrać dobrej jakości router, najlepiej nie tylko obsługujący 5G, ale również VPN. Urządzenia takie można nabyć w sklepie https://fritz-shop.eu/  Ważne jest to, że tego typu routery będą działać nie tylko tam, gdzie dostępny jest Internet 5G. Przygotowane są również do obsługiwania wcześniejszych generacji.

Czym jest VPN i dlaczego jest taki ważny?

Tajemniczo brzmiący skrót VPN to nic innego jak wirtualne prywatne sieci (w tłumaczeniu z angielskiego). Tworzy się je po to, by zwiększyć poziom bezpieczeństwa w trakcie przesyłania i oczywiście odbierania różnorodnych danych. Żeby łatwiej to wszystko zrozumieć można użyć porównania VPN do tunelu, który łączy urządzenia początkowe i końcowe np. pomiędzy biurem a domem. Dzięki takiemu zabezpieczeniu spokojnie można wykonywać pracę zdalnie. Wiadomo, że zdalne korzystanie z zasobów firmowej sieci bywa niezbędne, ale przede wszystkim musi być również bezpieczne. Dlatego warto wybrać dobrej jakości router. Idealnie sprawdzi się jeden z tych: https://fritz-shop.eu/pol_m_Routery-VPN-464.html. Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie routery są w stanie utworzyć omawiany bezpieczny tunel, jakim jest VPN. Można jeszcze się przyjrzeć takim opcjom jak odpowiednie protokoły gwarantujące bezpieczeństwo czy rozwiązanie przypominające standardową zaporę sieciową. Routery FRITZ!Box obsługują sprawdzony VPN IPSec oraz nowoczesny WireGuard. Wszystko to razem wzięte zdecydowanie udowadnia, że warto zainwestować w router 5G z VPN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish