sty 10, 2012
1697 Wyświetleń
0 0

Oświadczenie byłych sztabowców WOŚP

Napisany przez

Otrzymaliśmy oświadczenie ludzi związanych z organizacją finałów WOŚP w Bolesławcu. Oto tekst:

Rozpatrując i analizując wydarzenia, które miały miejsce od chwili opuszczenia przez nas sztabu XX Finału WOŚP w Bolesławcu oświadczamy co następuje:

Pomimo artykułowania zarówno przez nas jak i innych uczestników przygotowań do XX Finału uwag i zastrzeżeń dotyczących sposobu funkcjonowania i organizacji Sztabu pod kierownictwem Pana Henryka Jasińskiego wszystkie one zostały zbagatelizowane.

Nie uciekamy od odpowiedzialności – to my wybraliśmy jednogłośnie Henryka osobą kierującą organizacją tegorocznego WOŚPu. Podobnie jak większość instytucji zaangażowanych w to, jak się okazuje, żenujące przedstawienie padliśmy ofiarą socjotechniki i manipulacji Henryka mających w nas wywołać współczucie dla jego choroby i wrażenie, że to właśnie jemu należy się moralne prawo zorganizowania jubileuszowej Orkiestry. Niestety okazało się, że byliśmy tylko narzędziem do tego aby uczynić go jedyną osobą decyzyjną w kwestii bolesławieckiego XX Finału, która to po otrzymaniu tego statusu w spektakularny sposób swoim postępowaniem w trybie natychmiastowym skonfliktowała się z pozostałymi członkami sztabu.

Henryk Jasiński oszukał nas wszystkich. Zarówno organizatorów z lat poprzednich, który powierzyli mu funkcję szefa jak i wiele innych osób, które zaangażowały się w organizację finału. Oszukał sponsorów i władze samorządowe. Znieważył najważniejszych uczestników Orkiestry – wolontariuszy i społeczeństwo. Oszukał wreszcie samego siebie, przecenił swoje możliwości i kompetencje. Wszyscy powinniśmy się wstydzić za wynik bolesławieckiej WOŚP.

Kiedy zdaliśmy sobie sprawę z tego jak zachowuje się Henryk Jasiński w roli szefa podjęliśmy działania zmierzające do odsunięcia go od tej roli. Wydaliśmy oświadczenie, zwróciliśmy się do niego również z prośbą o rezygnację – bezskutecznie. Nie dysponowaliśmy żadnymi innymi instrumentami z jakich moglibyśmy skorzystać, szczególnie, że Henryk Jasiński cieszył się niesłabnącym zaufaniem władz miasta, które działały w dobrej wierze. Dziś wiemy, że również one zostały oszukane.

XX Finał to bolesna nauczka dla nas wszystkich. Ale jednocześnie to ogromna szansa na to abyśmy zdali sobie sprawę, że w pewnych kwestiach trzeba pracować razem bez względu na sympatie polityczne i osobiste animozje. Dla nas XX-go Finału WOSP nie było – bez względu na wynik finansowy sposób w jaki traktowani byli wolontariusze, wykonawcy uczestniczący w Orkiestrze a przede wszystkim społeczeństwo Bolesławca jest powodem do wstydu. Dla Szefa Sztabu XX WOSP miał być sposobem pokazania jego sprawności organizacyjnej – okazał się wielkim pokazem ignorancji, indolencji, bezczelności i braku szacunku dla innych.

Takie zachowanie budzi nasz sprzeciw! Po dotkliwym ciosie jakim był XX Finał musimy się podnieść i wspólnie pokazać, że był to jedynie wypadek przy pracy, a kolejne finały będą nawiązywały bezpośrednio do długiej i chlubnej tradycji poprzednich. Każdego dnia kolejne osoby deklarują chęć pracy przy kolejnych finałach. Pamiętajcie, nawet mimo takich potknięć orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej. Do zobaczenia na finale za rok!

– Robert Dudek
– Bogdan Nowak
– Mateusz Makówka
– Ania Janusz
– Mariusz Szymala
– Krzysztof Krzemiński
– Mariusz Laudański
– Mariusz Lickiewicz
– Łukasz Ludwikowski
– Renata Jachowicz
– Bartosz Makówka

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Oświadczenie byłych sztabowców WOŚP

 • Teraz widać :) Nie żeby nazwiska sygnatariuszy były jakimś zaskoczeniem :)

  rineo 10/01/2012 14:13 Odpowiedz
 • Sorki, już : )

  Bernard 10/01/2012 14:03 Odpowiedz
 • @Bernard: gdzie, bo nie widzę?

  rineo 10/01/2012 14:00 Odpowiedz
 • Przepraszam, już dodane : )

  Bernard 10/01/2012 13:00 Odpowiedz
 • Dlaczego pod tym tekstem nie ma nazwisk ludzi, którzy go napisali i publikują?

  Bruner 10/01/2012 12:03 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish