lut 22, 2013
2749 Wyświetleń
0 1

Prawicowy Bolesławiec

Napisany przez

W ostatnim czasie w naszym pięknym grodzie widać wyraźnie aktywność prawicowo-konserwatywnej części ugrupowań politycznych. Nie bez znaczenia jest również życzliwość władz w kierunku pozyskania tego elektoratu. Stąd mamy wizytę prof. Nowaka , wystawę „posmoleńską”, uchwałę rady miasta w sprawie obrony TV Trwam i manifestację uliczną, utworzenie szkoły pijarów, debatę na temat wychowania z udziałem księdza biskupa Marka Mendyka i wiele innych pomniejszych inicjatyw. Czy to źle?

Wręcz przeciwnie. To dowód na to, że pomimo płaczu wielu autorów bobrów o psychomanipulacji, demokracja w Bolesławcu działa. Nikt nikomu nie zabrania organizowania tych spotkań. Nikt nikomu nie zabrania uczestnictwa w tych spotkaniach. Nikt nie jest z tego powodu dyskryminowany. Spotkania i debaty są relacjonowane w lokalnych mediach z telewizją włącznie.

Spotkanie z prof. Nowakiem – ok. część elektoratu ma prawo do takich przekonań. Wykład biskupa Mendyka- świetna sprawa z punktu widzenia kościoła na sprawy wychowania młodzieży. Nawet demonstracja w sprawie obrony TV TRWAM- w granicach prawa i przekonań ludzi.

Inaczej sprawa się ma, jeżeli ideologia przeobraża się lokalnie w faktyczne działania. Stąd moje poważne wątpliwości dotyczące realnych działań władz związanych z uruchomieniem w Bolesławcu szkoły zakonu pijarów.

Z szacunkiem odnoszę się do wyników dydaktycznych i wychowawczych osiąganych przez tego typu szkoły w całej Polsce. Nie wykluczam również współpracy z powstającą szkołą. Nie o szkołę jednak tu chodzi, ale o sposób jej powstawania. Zaznaczam, że nie znam szczegółów umowy zawartej między miastem z zakonem dotyczącej zasad jej funkcjonowania i finansowania, ale nasuwa mi tutaj kilka poważnych wątpliwości.

FAKTY :

 1. Z ostatnich dokumentów, które analizowałem w 2010 roku jako radny miasta wynikało, że wyremontowanie szkoły nr 2 (z przystosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych) będzie kosztowało ok. 9,5 miliona złotych !!!!!! (WPI Miasta).
 2. Stan techniczny szkoły przed remontem był katastrofalny – brak dostosowania dla osób niepełnosprawnych, sanitariaty nie spełniające żadnych wymogów, waląca się aula i sala gimnastyczna.
 3. Aby zgodnie z prawem wpuścić do tej szkoły dzieci – 1 września 2013 – roku, należy przeprowadzić niezbędny remont.
 4. Zgodnie z prawem właścicielem obiektu jest w dalszym ciągu miasto – zakon ma być wieloletnim dzierżawcą.

WĄTPLIWOŚCI :

 1. Kto za ten remont zapłaci? Miasto (czyli MY WSZYSCY) czy dzierżawca (Zakon Pijarów)?
 2. Jeżeli miasto ma partycypować w kosztach remontu szkoły, to czy nie było łatwiej ten obiekt wystawić do sprzedaży z zachowaniem funkcji oświatowej? Wówczas szkoła ma właściciela, który na swój koszt dokonuje remontu i kasa miasta ma dodatkowe dochody, które obecnie katastrofalnie spadają.
 3. Czy jeżeli służby SANEPIDU, straży pożarnej i inspekcji pracy nie dopuszczą obiektu do użytkowania miasto będzie szukało obiektu zastępczego dla zakonu pijarów?

Mam nadzieję, że KTOŚ mądry rozwieje moje wątpliwości.

Kategorie:
Rudyk
https://www.facebook.com/pages/Cezariusz-Emanuel-Rudyk/611083822317707?fref=ts

Ex Obstawa Prezydenta (stare czasy). Kilka lat dyrektorowania w SP w Ocicach. Od 9 lat dyrektor PCEiKK. Żona, dwie córki i pies.

Komentarze do Prawicowy Bolesławiec

 • Wyjątki nie potwierdzają reguł. Wyjątki obalają reguły.

  Bernard 04/03/2013 15:14 Odpowiedz
 • @Bruner, PO to partia powołana do pilnowania interesów oligarchii. Ani lewicowa ani prawicowa – zwyczajnie ochroniarska.

  @Cezariusz napisał : „To dowód na to, że pomimo płaczu wielu autorów bobrów o psychomanipulacji, demokracja w Bolesławcu działa. Nikt nikomu nie zabrania organizowania tych spotkań. Nikt nikomu nie zabrania uczestnictwa w tych spotkaniach. Nikt nie jest z tego powodu dyskryminowany. Spotkania i debaty są relacjonowane w lokalnych mediach z telewizją włącznie.”

  W Bolesławcu działa, bo Miasto nie należy do PO! To wyjątek potwierdzający ogólną zasadę. Łukaszenka mógłby brać lekcje od PO ;-)
  Tam gdzie sięgają łapki PO (niemal wszędzie!) – płacz jest w pełni uzasadniony….

  nKostas 04/03/2013 15:00 Odpowiedz
 • Jadąc w piątek 3 i pół godziny do Wrocławia autostradą wysłuchałem w PR1 interesującej rozmowy z prof. Kazimierzem Kikiem na temat ruchów na lewicy. Mówił m.in. o tym, że w Polsce od 2005 roku rządzi prawica. W podobnym tonie definiuje się rządy w Polsce w prasie zachodniej. Korzystając więc z okazji – pytanie do autora, jako przedstawiciela partii rządzącej – PO to jest co?

  Bruner 25/02/2013 14:24 Odpowiedz
 • @Bernard

  PIS , bo chyba o ta partię Tobie chodziło , nie jest prawicowy tylko centrolewicowy . PO zaś , to lewica .

  Daniel 22/02/2013 17:55 Odpowiedz
 • Prawica zawsze płacze, że nie ma dostępu do mediów, nawet wtedy, kiedy ma trzy ogólnopolskie tygodniki „opinii” o porażającym nakładzie i własną telewizję : )

  Co do pijarów, kilka moich refleksji: https://bobrzanie.pl/2012/10/06/letowski/pr-pi-ar-pijarzy-czyli-zlosliwa-parejko-w-ksw-miro-diablo-sakowski-vs-zdzichu-kruchta-abramowicz

  Bernard 22/02/2013 17:28 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish