mar 16, 2013
2735 Wyświetleń
0 0

Fotograf na ślub – jak wybrać?

Napisany przez

Jeśli zależy Wam na dobrych zdjęciach ślubnych i nie lubicie przykrych niespodzianek zadajcie fotografowi przed podpisaniem umowy kilka pytań. To od Waszych decyzji zależy, jak zachowane zostaną szczęśliwe chwile Waszego ślubu i wesela.

O co warto zapytać?

  1. Na jakim sprzęcie pracuje fotograf, jakie ma aparaty, jakie obiektywy – ktoś, kto nie zainwestował w porządną lustrzankę cyfrową, oraz zamierza ślub, sesję i wesele sfotografować przy pomocy jednego obiektywu i bez zewnętrznej lampy błyskowej prawdopodobnie nie traktuje Was poważnie.
  2. Czy zatrudniana przez Was osoba ma upoważnienie do fotografowania w świątyniach będące świadectwem ukończenia kursu zorganizowanego przez kurię – fotografa lub kamerzystę bez tego dokumentu ksiądz ma prawo wyprosić z kościoła.
  3. Spytajcie swojego fotografa czy przypadkiem nie zamierza kręcić filmu z uroczystości jedną ręką a fotografować drugą – wbrew pozorom zdarza się to dość często a efekty są równie zabawne jak tragiczne.
  4. Spytajcie co zrobi jeśli podczas ślubu zepsuje mu się sprzęt – czy ma rezerwę?
  5. Czy będziecie mieli możliwość dowolnego powielania płyty ze zdjęciami i robienia odbitek gdziekolwiek sobie zażyczycie – bywa że firmy blokują dostęp do zdjęć kodując płyty i zrobienie odbitek będzie możliwe tylko u nich za słoną opłatą o której wcześniej zapomniano Was uprzedzić. Podobnie bywa z filmami z wesel.
  6. Spytajcie o termin realizacji zlecenia i o pisemną umowę, która Wam ten termin zagwarantuje.
  7. Pamiętajcie, że fotomontaże, nakładane na komputerze ramki, rozmaite efekty specjalne i dziwnie malutkie formaty zdjęć w większości przypadków służą ukryciu faktu, że zdjęcia są po prostu kiepskie.
  8. Zastanówcie się czego oczekujecie po swoich zdjęciach, czy na pewno chcecie sesji w tej samej scenerii co 1000 innych par, pomyślcie o nietypowym miejscu na sesję.
  9. Zastanówcie się czy sesja w dniu ślubu to na pewno dobry pomysł, czy pośpiech tego dnia, nieunikniony stres i brak czasu podczas dobrze wpłyną na efekty sesji.
  10. Ustalcie wszystkie szczegóły, sprecyzujcie jasno swoje oczekiwania i potrzeby, one są najważniejsze.

 

Tagi artykułu:
· · · ·
Kategorie:
ślub wesele
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish