kw. 29, 2013
1087 Wyświetleń
0 0

O krok od medalu

Napisany przez

Młodzi brydżyści Bolesławieckiego Klubu Brydżowego bliscy byli przywiezienia medalu z Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w miniony weekend w Bytomiu.

Drużyna w składzie: Rafał Molenda, Jakub i Patryk Patreuhowie oraz Zofia Bałdysz (AZS Wrocław) ostatecznie uplasowała się na tak nie lubianym przez sportowców IV miejscu. Rozczarowanie tym większe, że mecz o III miejsce nasz zespół zakończył zwycięstwem, ale zgodnie z regulaminem drużyna rywali (Jocker Oświęcim) z racji lepszego wyniku z eliminacji otrzymała carry – ower , który po dodaniu do wyniku osiągniętego przy stoliku spowodował, że nasi zawodnicy wrócili z Bytomia jednak bez medalu. Wcześniej nieznacznie nasza drużyna uległa faworyzowanej ekipie z MPC Tarnów, która ostatecznie zdobyła złoty medal. Warto nadmienić, że w fazie eliminacji zespół BKB pokonał zarówno srebrnych, jak i brązowych medalistów! W mistrzostwach wystartowała rekordowa liczba 28 drużyn.

Wynik ten jest jednak i tak doskonałym osiągnięciem, tym bardziej, że w składzie wystąpiła para jeszcze młodzików- Jakub i Patryk Patreuhowie. Spisali się jednak znakomicie i to głównie dzięki ich doskonałej grze w fazie eliminacji drużyna awansowała do półfinału. Ostatecznie okazało się , że byli najlepszą parą młodzików biorącą udział w zawodach, za co otrzymali indywidualne wyróżnienia.

Po niedawnym złotym medalu Normana Lippika wywalczonym na Olimpiadzie w Szczawnie młodzież BKB Bolesławiec potwierdza swoją przynależność do krajowej czołówki. Przed nami jeszcze Mistrzostwa Polski Młodzików i Finał Grand Prix Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej, gdzie również jest realna szansa na sukcesy.

Informacja i zdjęcie: Bolesławiecki Klub Brydżowy

Kategorie:
sport
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish