maj 22, 2013
2958 Wyświetleń
1 0

Park king

Napisany przez

Prezydent Bolca Mieczysław Marian dostał 1522 nagrodę, tym razem zaszczytny tytuł Wielkiego Reformatora Parkingowego Rzeczypospolitej. W plebiscycie pisma „Koperta” i agencji stróży parkingowych „Paragon” wygrał bezdyskusyjnie dzięki temu, że jako pierwszy w Polsce postawił parkomat na deptaku. 

– Cieszy mnie to, że zostałem doceniony przez środowisko parkingowych – mówi Mieczysław Marian. – Statuetka Złoty Parkometr stanie na mojej półce obok pucharów Rolnika Roku i Matki Roku. Wierzę, że statuetka ta zamknie usta krytykom.

Parkomat na deptaku to autorskie rozwiązanie Mieczysława Mariana wprowadzone na wniosek Mieczysława Mariana. Po wieloletnim rozpatrywaniu swojego wniosku, rozważeniu wszystkich aspektów i subtelności, okazało się, że Mieczysław Marian zgadza się z Mieczysławem Marianem.

– Postawienie parkomatu na parkingu to banał, my chcieliśmy czegoś więcej. Była koncepcja postawienia parkometrów przy stojakach na rowery, ale gdybyśmy byli konsekwentni w budowie infrastruktury rowerowej, parkomaty musiałyby być z kostki brukowej i stać do góry nogami – mówi prezydent Marian. – Poza tym nasze stojaki na rowery są tak ustawione, żeby nikt z nich nie korzystał, dzięki czemu się nie niszczą.

Prezydent Bolca podkreśla, że nie interesują go standardowe rozwiązania.

Musimy pójść dalej, sięgnąć, gdzie wzrok nie sięga, otworzyć nowe horyzonty, szukać prawdy jasnego płomienia, szukać nowych nieodkrytych prawd – rozpędza się Mieczysław Marian. – Myślimy o zamontowaniu parkometrów także w parku wodnym o wdzięcznej nazwie Pług. Jeśli ludzie płyną torem wodnym i stają, to w sumie też parkują i nie mogą być preferowani względem tych, którzy stają na przykład na deptaku, prawda?

Nie musimy nawet pisać, że w drugim etapie inwestycji dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Programu Operacyjnego Druga Grecja, wszystkie parkomaty będą iluminowane.

Na nagrodę dla prezydenta Bolca jak zwykle żywiołowo zareagowały lokalne media. Portal Kompleksy.pl Wojciecha Przynudzały powitał statuetkę w rękach prezydenta obiektywnym artykułem pod tytułem: „Marian znowu geniuszem – INFORMUJEMY NAJSZYBCIEJ TYLKO U NAS MY WIEMY DOBRZE A WY G… WIECIE”.

Telewizja Łowicze w porażającym błyskotliwością materiale redaktora Dawida Miernata była jeszcze bardziej ostra w ocenie reformatorskich działań prezydenta. Reportaż zatytułowany „Luter to pikuś!” zdobył pierwszą nagrodę w konkursie telewizji lokalnych: „Nie mamy wyje..ane”.

Temat nagrody dla prezydenta zupełnie pominął portal internetowy Narcyza Narczewskiego. Za to jego ojciec Włodzimierz Narczewski przygotował okraszony materiałami wideo reportaż: „Starosta parkuje jak Chuck Norris”.

 

Kategorie:
Bolec Nius
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do Park king

   Dodaj komentarz

   Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

   Bobrzanie.pl
   pl_PLPolish