sty 15, 2014
2231 Wyświetleń
4 0

Siódma próba sprzedaży Zakładów Ceramicznych Bolesławiec

Napisany przez

Kruszywa Polskie SA z siedzibą w Rybakach i Metropolitan Capital Solutions sp. z o.o. z Warszawy – jedna z tych firm może kupić ZC Bolesławiec. Zakłady produkują kultowe w naszym kraju ręcznie dekorowane ceramiczne naczynia stołowe, a także ceramikę gospodarczą – wkłady i systemy kominowe, koryta kamionkowe oraz nakrywy ogrodzeniowe. Około 70 proc. sprzedaży trafia na eksport, w tym m.in. do USA i Europy Zachodniej, a 30 proc. na rynek krajowy. – pisze Gazeta Wyborcza.

Jak podaje gazeta Ministerstwo Skarbu Państwa próbowało sprywatyzować zakłady już siedem razy, za każdym przetarg unieważniano. Powód?
Poza kryterium ceny decydują też planowane przez nabywcę inwestycje. Chodzi o to, by po przejęciu utrzymać zarówno produkcję naczyń, jak i ceramiki gospodarczej. Tym razem wstępne oferty złożyły cztery firmy: Kruszywa Polskie SA z siedzibą w Rybakach, Metropolitan Capital Solutions sp. z o.o. z Warszawy, Drzewiarz-Bis sp. z o.o. z Lipna oraz warszawski Bravet sp. z o.o. Do dalszego etapu przeszły dwie pierwsze.

Więcej informacji TUTAJ.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish