Sty 16, 2014
1549 Wyświetleń
0 0

… mieliśmy piękny wiadukt

Napisany przez

 … piękny mieliśmy wiadukt. Perełka naszego miasta, wybudowana w latach 1844 – 1846 r. W 2006 roku, po długim oczekiwaniu doczekaliśmy się wreszcie iluminacji bolesławieckiego wiaduktu, z kolei przy okazji modernizacji linii kolejowej Legnica – Węgliniec wiadukt został gruntownie przebudowany i odnowiony za, bagatela, 10 mln. euro.

wiadukt2

Tyle historii… Spacerowałem ostatnio ze swoim pieskiem nad Bobrem przy wiadukcie i, o zgrozo, nasz wyremontowany, wypiaskowany i wypucowany wiadukt cały już jest wysprayowany przez, pożal się Boże, pseudograficiarzy (bo ze sztuką graffiti nie ma to nic wspólnego). Małolaty wylewają na murach swoje żale i nieszczęśliwe miłości… Nasuwa mi się tu pytanie – co robi Straż Miejska ???

Czy nie można, po zapadnięciu zmroku, gdy młodzieży się nudzi przy wiadukcie, wysłać parę patroli by co niektórych ustawić do pionu? No ale SM woli ścigać babcię, która z pinczerkiem wyszła na spacerek i wlepić jej mandat za „niemanie” kagańca (kagańca dla psa, nie dla babci).

Odnoszę wrażenie, że nasi decydenci z ratusza dzielą mieszkańców na równych i równiejszych, bo jak wytłumaczyć to, że ścigają i karzą mandatami za wyprowadzanie psów bez smyczy, za nieodśnieżenie chodnika w zimie, za złe parkowanie itp. a nie są w stanie wyegzekwować, by właściciel obiektu (PKP) usunął malunki i zabezpieczył wiadukt przed dewastacją. Jest napisane wyraźnie – Uchwała nr XLIV/436/06 Rady Miasta Bolesławiec z dnia 1 lutego 2006 roku, w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Bolesławiec – rozdział II, paragraf 4, punkt 2 – „właściciele nieruchomości zobowiązani są do dbania o czystość i estetykę ścian budynków i ogrodzeń, w szczególności poprzez usuwanie z nich wszelkiego rodzaju plakatów, reklam, ogłoszeń, napisów i rysunków umieszczonych bez zgody właściciela nieruchomości”.

wiadukt9

Przy okazji zakończenia remontu wiaduktu odbyła się piękna impreza – wszyscy byli zachwyceni odnowionym i oświetlonym wiaduktem, począwszy od naszych Rajców i Pana Prezydenta, a skończywszy na mieszkańcach. Minęły 4 lata, spośród 58 projektorów świeci jedna czwarta, filary budowli są wysprayowane i uwalone błotem. Projektory wyłączane są ok. godz. 21.00, gdzie kamieniczki wokół ratusza świecą się do białego rana a ludzi w rynku wtedy nie zobaczysz – jaka to jest wizytówka miasta???

Panie prezydencie, Bolesławiec to nie tylko rynek i ratusz. Dewastują nam największą atrakcję naszego miasta a Pan nic z tym nie robi!!!

wiadukt7
P.S.: Przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod wiaduktem rajd samochodowy. Wszystko ładnie, pięknie, szczytny cel, itd… Droga wokół wiaduktu została zmasakrowana, spacerowicze grzęzną w błocie a i wiaduktowi się tez dostało (co widać na powyższym zdjęciu)… Czy aby organizator o czymś nie zapomniał?

P.S.2: Cała nadzieja że odpowiedzialne za estetykę miasta służby też wiedzą, że w tym roku wybory.

Tekst powyższy jest listem nadesłanym przez czytelnika bobrzan. Zdjęcia otrzymaliśmy wraz z listem.

Kategorie:
blogi
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Komentarze do … mieliśmy piękny wiadukt

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

  pl_PLPolish
  Przeczytaj poprzedni wpis:
  TRES – Aleksandra Sozańska-Kut, Sławomir Zimniak i Mirosław Kuc w Teatrze Starym

  Zapraszamy na koncert TRES 27 stycznia Teatrze Starym w Bolesławcu o godz. 19.00. Gościnnie wystąpi […]

  Zamknij