Lut 4, 2014
1021 Wyświetleń
0 0

RMF: Cezary Przybylski zostanie Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego

Napisany przez

Radio RMF FM podało, że starosta bolesławiecki i wiceszef PO na Dolnym Śląsku zostanie Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego. To skutek zmian w zarządzie województwa i przejmowania władzy przez ludzi Jacka Protasiewicza. 

– Ja jeszcze nic na ten temat nie wiem – mówi Cezary Przybylski, który nie chce komentować spekulacji na swój temat. – Żadne ciała statutowe sejmiku i partii jeszcze się na ten temat nie wypowiedziały.

– Jego kandydatura to ryzykowny krok, choć Przybylski jest wieloletnim samorządowcem. To, że PO szuka ludzi w głębokim terenie, pokazuje, że ma krótką ławkę i nie ma skąd wziąć kandydata na marszałka – powiedział w opublikowanym 3 lutego wywiadzie dla Gazety Wyborczej dr hab. Robert Alberski z Uniwersytetu Wrocławskiego. (Cały wywiad TUTAJ)

O spekulacjach na ten temat pisaliśmy kilka dni temu TUTAJ. Radio podało tę informację dziś przy okazji relacjonowania ustaleń koalicyjnych w samorządzie województwa. Nieoficjalnie we Wrocławiu mówi się, że kandydatura Przybylskiego jest już przesądzona i zatwierdzona. W Bolesławcu zaś wśród jego potencjalnych następców na stanowisku starosty bolesławieckiego wymienia się członka zarządu powiatu Dariusza Kwaśniewskiego lub radnego rady miasta, Mirosława Sakowskiego. Pierwsza kandydatura wydaje się ludziom związanym z bolesławiecką PO bardziej prawdopodobna.

Kategorie:
news
https://www.bobrzanie.pl

Masz temat? Masz problem? Coś Cię wkurza albo cieszy? Napisz do nas maila lub zadzwoń na numer 696 373 113.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 10 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.

pl_PLPolish
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wygraj kolację ze śniadaniem i noc w apartamencie!

Tradycyjnie już, 14 lutego - w tym roku jest to piątek, Piwnica Paryska zaprasza na […]

Zamknij