maj 23, 2014
1472 Wyświetleń
0 0

Rozkołysali Teatr Stary…

Napisany przez

W minioną środę w Teatrze Starym mieliśmy okazję zobaczyć najnowsze widowisko taneczne Anny Leśniewskiej – „Kołysanka” w wykonaniu dzieci i młodzieży pracowni tańca współczesnego MDK.

W minioną środę w Teatrze Starym mieliśmy okazję zobaczyć najnowsze widowisko taneczne Anny Leśniewskiej – „Kołysanka” w wykonaniu dzieci i młodzieży pracowni tańca współczesnego MDK.

KOŁYSANKA to piękna opowieść wykorzystująca fantastyczną muzykę Michała Jelonka, znanego polskiego kompozytora i artysty. Muzyka jak i bardzo ciekawe choreografie stworzyły nastrojowy i niezwykły klimat. Choć – wbrew tytułowi – chwilami widzowie nie czuli się kołysani do snu, to całość wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Poza wieloma bardzo mocnymi i emocjonalnymi sekwencjami tańczonymi przez starsze uczestniczki zajęć Pani Anny Leśniewskiej młodsze dzieci doskonale wcieliły się w rolę niesfornych moskitów. Interesująca scenografia dodawała uroku i tajemniczości… Ponad półgodzinny program nie dawał widzom chwili wytchnienia zaskakując coraz to nowymi pomysłami i fantastycznym tańcem wychowanków MDK. W najbliższym czasie widowisko „Kołysanka” będzie prezentowane m. in. w Goerlitz, podczas tamtejszego festiwalu sztuki. Za pomoc w przygotowaniu scenografii wyrazy wdzięczności należą się panu Bogdanowi Nowakowi, oraz eMDeKowskiej pracowni Pani Katarzyny Sas, w której powstały piękne batiki.

Pomysł i choreografia: Anna Leśniewska

Montaż muzyczny i graficzny: Krzysztof Wąsik

Scenografia: Anna Leśniewska i Mateusz Makówka

Stroje: Anetta Leszczyńska i Barbara Szymańska

Nagłośnienie: Andrzej Malcher

Oświetlenie: Mateusz Makówka

Zdjęcia: Maciej Kantor

Kategorie:
news
http://www.mdkboleslawiec.pl

Młodzieżowy Dom Kultury imienia Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu wprowadzając swoich wychowanków w świat kultury realizuje myśl pedagogiczną, że wychowanie poprzez sztukę jest wychowaniem dla przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish