maj 21, 2015
3008 Wyświetleń
7 0

Marnowanie wyborczej energii

Napisany przez

Wejście na facebooka grozi setnym przeczytaniem informacji, że Komorowskiemu śmierdzi z gęby a Duda puszcza wiatry przy stole. Że każdy z nich jest gorszy od drugiego. (Swoją drogą zauważcie, że 90% tych przecież fabrykowanych przez sztaby kwiatków – bo media to też już sztaby –  rozpowszechnianych potem przez wyborców, to informacje negatywne). Zalew wyborczej propagandy jest tak ogromny, że gdybyśmy usunęli ze znajomych wszystkich nagle politycznie uświadomionych to cisza wyborcza zaczęłaby się już dziś. Przynajmniej w sieci.

A mnie, gdy na to patrzę, żal bierze. Bo ten cały wyborczy hejt, to lajkowe klaskanie Kukizom, Korwinom, Dudom i Komorowskim to potworne marnowanie energii (Chodakowska już udowodniła, że w lajkach jest energia bo od lajkowania jej postów laski chudną, albo przynajmniej w wierzą, że chudną).

Gdybyśmy zebrali jakoś energię czas i pieniądze (bo czas to pieniądz, choć pieniądze to strata czasu) zaangażowane lokalnie w te wojenki panów na górze, to mielibyśmy czym zmieniać naszą lokalną rzeczywistość.

Problem w tym, że łatwiej udawać, że zmienia się tamtą. Łatwiej krytykować patologie władzy na górze, oburzać się na jej nieetyczność, piętnować w sieci PO czy PiS, niż uzdrawiać swoje miasto. Zawsze dziwi mnie chęć z jaką np. beneficjenci lokalnej władza chętnie krytykują rząd czy prezydenta kraju, ale są kompletnie ślepi na podobne zachowania u władz lokalnych. Głupia inwestycja w kraju to skandal i Kopaczową trzeba zastrzelić. Bezmyślne marnowanie pieniędzy lokalnie to niezauważalny drobiazg.

Prezydent miasta mówi na sesji o społeczeństwie obywatelskim i słuchaniu głosu mieszkańców, konsultacjach, ale olewa ich opinie. Przewodniczący rady miasta poucza opozycję na temat kodeksu etyki i zakłada, że ktoś potraktuje to poważnie. Starosta robi wycieczki rowerowe po wsiach zamiast bujnąć się 100 razy powiatową ulicą Mostową tam i z powrotem i pomyśleć o jej remoncie. I tak dalej…

A my w tym czasie lajkujemy że Komor jest ze WSI a Duda to Kaczyński. Tacy jesteśmy politycznie uświadomieni, odważni w wyrażaniu poglądów i pełni cywilnej odwagi. Mniej więcej do poniedziałku.

Rysunek: Goorsky.

Kategorie:
Łętowski
https://bobrzanie.pl/kategoria/blogi/letowski/

Fotograf (bernardletowski.pl), bloger, lekko emerytowany dziennikarz.

Komentarze do Marnowanie wyborczej energii

 • uwielbiam :) ! a wpis ze : laski chudna jak klikaja posty Chodakowskiej „.. :D make my day ! :):)

  ona 22/05/2015 07:24 Odpowiedz
 • Gdyby było tak dobrze to by ludzie nie strajkowali. Ta prezydentura na to zasłużyła :)

  Annie 21/05/2015 13:38 Odpowiedz
 • Prezydent PAŃSTWA mówi o społeczeństwie obywatelskim o obniżeniu podatków o referendach i słuchaniu głosu polaków, konsultacjach, ale olewa ich opinie, oklamuje spoleczenstwo i smieje sie mu w twarz i sieje propagande na przeciw z pisem na całą polske… To jest marnowanie. Nie glosuje na zadnego z tej mafii. Komor sie nachapał niech zmieni prace i wezmie kredyt i ucieka do anglii, duda także

  mar 21/05/2015 11:46 Odpowiedz
 • Na napisanie tego poświęciłeś trzy razy więcej czasu niż ja na wyborczy hejt. Kropka. :D

  Eryk Lewandowski 21/05/2015 11:13 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 32 MB. You can upload: image, video, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here

Bobrzanie.pl
pl_PLPolish